Hız sınırını aşan ambulansa ceza kesildi!

Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'nde devlet hastanesi ambulansı, il merkezine hasta bırakıp dönerken yolda radara yakalandı, ve hız yaptığı için ceza kesildi. Ambulans şoförü 50 yaşındaki Mehmet Gökçe, ceza yemekle hastaya yetişmek arasında ikilemde kaldıklarını söyledi

13 Ocak 2014, Pazartesi 11:00
A A
Hız sınırını aşan ambulansa ceza kesildi!

Ambulans şoförü Mehmet Gökçe, 16 Aralık 2013’te Isparta’ya hastayı bıraktıktan sonra Şarkikaraağaç’a dönerken bölünmemiş yolda Gelendost Bölge Trafik İstasyonu önünde trafik ekiplerince durdurulduğunu; saatte 117 km hız yaptığı ve yüzde 30 hız limitini aşarak radara yakalandığı gerekçesiyle ceza yazıldığını anlattı. Mehmet Gökçe, "Merkeze hastayı bırakan ambulansla dönerken, hastaneden arayıp bir nakil olduğunu söylediler. Başka ambulansın olmaması nedeniyle ’Biraz hızlanın, acele edin’ demeleri üzerine, biz de yetişmek için azami hızı mecburen aşmak zorunda kaldık" dedi.

Gelendost bölge trafik ekiplerinin radara girdiği için durdurup 343 lira ceza kestiğini kaydeden Gökçe, şöyle devam etti:

"Daha sonra hastaneye geldik, ambulans hemen diğer hastayı alıp başka bir şoför ile Konya’ya çıkış yaptı. Ceza makbuzu ile birlikte idareye gidip konuyu söyledim. Cezayı benim ödeyeceğimi söylediler."

Bu sorunun tüm ambulans şoförleri için geçerli olduğunu savunan Gökçe, "Ambulans hızlı gidip hastayı yetiştirmek zorunda kalıyor, ceza yiyoruz. Artık biz arkada bulunan hastayı düşünemez olduk. Aldığımız maaş belli. Ayda 3 sefer ceza kesildi mi maaşımızı cezalara vermek zorunda kalıyoruz" diye konuştu.

Hasan UĞUR/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...