Hızlı saç uzatan en etkili yağ

Saçlarınızın uzama hızından şikayetçi misiniz? Saç uzamasının oranı kişiden kişiye göre değişir ve bu süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Hızlı saç uzatmayı vadeden tonlarca kozmetik ürün hem pahalı hem de fazla etkili olmayabilir. Ancak kullanacağınız bir esansiyel yağ bu konuda sizlere yardımcı olabilir. /ÖZEL

27 Ekim 2021, Çarşamba 09:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HIZLI SAÇ UZAMASINA YARDIMCI OLUYOR

HIZLI SAÇ UZAMASINA YARDIMCI OLUYOR

Kötü saçlar özgüveninizi sarsabilir ve eğer saçınızı istemeden çok kısa kestirdiyseniz, hızlı uzaması için yapabileceğiniz çok az şey var. Saçların uzama hızlı yaş, genetik ve çevresel faktörler gibi birkaç şeye bağlıdır ve bunların çoğu sizin kontrolünüz dışında olan şeylerdir. 

Saç derinize uygulayabileceğiniz Hint yağı, saçınızı hızlı uzatabilen bir kurtarıcı olabilir. 

SAÇ 3 DÖNGÜDE UZUYOR

SAÇ 3 DÖNGÜDE UZUYOR

Ortak inanış, saçların her ay ortalama 1 santim uzadığı yönündedir. Ancak bu durum saçınızın kişisel standartları devreye girdiği için biraz daha karışıktır. Saçlarda 3 fazdan oluşan bir döngü şeklinde uzar: Anagen, katagen ve telojen

Saçınızdaki her saç teli belirli bir uzama aşamasına sahiptir. Saçınız uzar, folikül kendini yeniler, saç ucu yukarı doğru kendini uzatır ve dinlenmeye başlar. Saçlarınızın yüzde 10 ila 15’i şu an dinlenme aşamasında. 

Telogen ya da dinlenme aşamasında, saç folikülü 1 ila 4 ay boyunca uykuda olur. Sonrasında folikül tekrar uzamaya başlar ve saç kökten kurtulur, çıkmaya başlar ve yeni saç ucu 2 hafta içinde büyümeye başlar. 

Saç uzama döngünüzü hızlandıramaz ya da değiştiremezsiniz. Birçok saç uzatan ürünün işlevsiz olduğunun kanıtı da budur. 

HİNT YAĞI SAÇLARI HIZLI UZATABİLİR

HİNT YAĞI SAÇLARI HIZLI UZATABİLİR

Ancak bazı çalışmalar, Hint yağının birkaç sebepten ötürü saç uzamasına yardım ettiğini ortaya çıkardı.

Öncelikle, Hint yağıyla masaj yapmak, saç derisindeki kan akışını hızlandırıyor. İçeriğindeki risinoleik asit ve omega-6 yağ asitleri ile saçlarınızı nemlendiriyor ve şekillendiriyor. Böylece saçlarınızı daha sağlıklı ve parlak gösteriyor. 

DOKTORA GÖRÜNMEYİ İHMAL ETMEYİN

DOKTORA GÖRÜNMEYİ İHMAL ETMEYİN

Eğer büyük ölçüde saç dökülmesinden şikayetçiyseniz öncelikli olarak bir doktora görünüp bunun nedenini bulmanızda fayda var. 

Ani yaşanan saç dökülmelerinin nedeni hastalık, stres, kanser tedavisi, kilo kaybı ya da demir eksikliği olabilir. Ancak erkek tipi dökülme ya da kadın tipi dökülme yaşıyorsanız bu durum kalıcı olabilir. 

VİTAMİN EKSİKLİĞİ SAÇ DÖKÜYOR

VİTAMİN EKSİKLİĞİ SAÇ DÖKÜYOR

Öte yandan, D vitamini eksikliği erkek tipi saç dökülmesine neden olabiliyor. Bu nedenle vitamin değerlerinizi kontrol etmeli ve uzman hekim uygun görüyorsa vitamin destekleri almayı düşünebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İç çamaşırı giyerken bu hatalara dikkat!