Hızlı ve etkili temizlik için 10 yöntem

Yapılan araştırmalara göre bir yetişkin haftada 7 ila 19 saatini temizlik yapmak için harcıyormuş. Bu rakamlar sosyal statü, temizlenen yerin büyüklüğü, oda sayısı gibi faktörlere göre değişse de hepimiz temizlik için harcadığımız zamanı kısaltmak istiyoruz. İşte bunu sağlayabilecek 10 pratik yöntem... 

27 Nisan 2018, Cuma 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Musluklarınızı bir parça dişmacunuyla ovarak kolayla tertemiz ve pırıl pırıl yapabilirsiniz. 

Koltuk gibi kumaş yüzeylerden saç ve hayvan tüylerini temizlemek için elinize bulaşık eldiveni geçirip üzerinde gezdirmeniz yeterli olacak. 

Mikrodalga fırın, ocak gibi mutfak aletlerini alkole batırdığınız bir mikrofiber bezle kolayca temizleyebilirsiniz. 

Bakır ve pirinç gibi mutfak eşyalarınızı ketçapla ovalayrak temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Zor lekeler için ketçaba tuz da ekleyebilirsiniz. 

Pencere pervazlarındaki kirleri temizlemek oldukça zordur. Kabartma tozu ve sirke karışımını boşluklara döküp diş fırçasıyla ovalayıp sonrasında temiz bir bezle kurulayabilirsiniz. 

Paslanmaz çelik ev eşyalarını traş köpüğüyle temizleyerek pırıl pırıl yapabilirsiniz. 

Tuvalet temizliği en zorlandığımız konulardan biri. Sirke döktüğünüz kağıt havluları temizlemek istediğiniz yüzeylerde yarım saat bekletirseniz temizlik aşamasının çok daha kolaylaştığını göreceksiniz. 

Jaluzilerin tozlanması adeta bir kabus. ama bu zor alanı temizlemek için elinize eski bir çorap geçirmeniz yeterli olacak. 

Yemek artığı olan fırın kaplarını bir parça aliminyum folyo ve deterjan yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. 

Eskiyen ve çizilen ahşap mobilyalar ne yaparsak yapalım temiz gibi görünmüyor. Oysa çözümü çok kolay: Bir parça cevizle çizilen yerleri ovalayın ve mobilyalarınız yepyeni olsun!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Formunuzu koruyacak basit egzersizler