Hızlıca zayıflatan bitki çayları!

Kilo vermek için hemen hemen her yolu denediğinizi düşünüyorsanız bir de bu haberi okuyun. İşte en doğal yolla hızlıca kilo vermenize yardımcı olacak bitki çayları  

25 Ekim 2017, Çarşamba 11:55
A A

Birçoğumuzun korkulu rüyası haline gelen fazla kilolardan kurtulmak için ne kadar da çok yöntem denediniz değil mi? Sonuç olarak “su içse bile yarayan” bünyelerinde var olduğunu biliyoruz. Peki şimdi öğreneceğiniz bilgiler sayesinde size en doğal yoldan sadece bitki çayı içerek kilo verebileceğinizi söylesek?  

Tabii tatlıları, makarnaları, pizzaları yuvarlayıp üzerine içtiğiniz bir bardak bitki çayı sizi zayıflatmaz. İşte aktarlardan kolayca bulabileceğiniz, zayıflatan doğal bitki çayları…  

MATE ÇAYI

MATE ÇAYI

Mate yaprağı bitkisi zayıflatıcı bitkiler içerisinde en etkili olanlardan bir tanesidir. Vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur ve iştah kesici etkileriyle tok tutucu özellikleri bulunur. Mate yaprağının bu özellikleri sayesinde daha az yemek tüketmenize ve tok kalmanıza yardımcı olur.  

MAYDANOZ ÇAYI

MAYDANOZ ÇAYI

Maydanoz çayı ile zayıflamak diyet yapanların çok yakından tanıdığı bir kilo verme kürü. Maydanoz çayının düzenli olarak tüketilmesi şişkinliği azaltır ve hazımsızlığa iyi gelmektedir. Bunun dışında zayıflatıcı etkilerinin yanı sıra idrar sökücü ve sindirim sistemini düzenleyici etkileri de görülmektedir.  

OOLONG ÇAYI

OOLONG ÇAYI

Oolong çayı ile zayıflamak için yemeklerden sonra 1 fincan tüketmek gerekmektedir. Bu sayede yemeklerde alınan zararlı toksinler ve yağa dönüşecek olan besinlerin kolaylıkla parçalanması ve vücuttan atılması mümkün hale gelmektedir. Buda zayıflatır mı sorusuna olumlu olarak cevap vermektedir.   

PU-ERH ÇAYI

PU-ERH ÇAYI

Pu-erh çayının içerdiği kateşinler, kafein ve theanin bileşikler kilo kaybını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Bu maddeler, pu-erh çayı obezite karşıtı özellikleri açısından kilo sorunu olan vücudun düzenlenmesinde diğer çay türlerine göre daha büyük oranda yardımcı olduğu, bir araştırmada ortaya konmuştur.  

TARÇIN ÇAYI

TARÇIN ÇAYI

İçeriğinde bol miktarda antioksidan bulunan tarçının tek başına kilo verdirme özelliği yoktur fakat kan şekerini yani şekerin, hücrelerce işlenmesini sağlayan insülin hormonunu dengeleyerek diyetinizi destekler.  

YABAN MERSİNİ ÇAYI

YABAN MERSİNİ ÇAYI

Beslenme alışkanlıkları ve dengeli beslenmeyi sağlayan ve açlık hissini bastırmada yardımcı olan yaban mersini çayı ile zayıflamanız mümkün.  

YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay içinde bulunan “kateşinler” metabolizmayı hızlandırarak gün boyu dinlenir halde yakılan kalori miktarının bir miktar arttırmanıza yardımcı olabilir  

ZENCEFİL ÇAYI

ZENCEFİL ÇAYI

Çay olarak kullanıldığında besinlerin sindirimini kolaylaştırır ve kilo vermeyi hızlandırmaktadır.  

ISIRGAN OTU ÇAYI

ISIRGAN OTU ÇAYI

Zayıflatıcı etkisi olan bitkiler arasında yer alan ısırgan otu çok etkili bir bitkidir. Şişkinliği alarak vücuttan ödemin atılmasına yardımcı olur.   

BEYAZ ÇAY

BEYAZ ÇAY

Beyaz çayın diğer çaylara göre daha yüksek antioksidan etkisiyle birlikte, cildin sıkılaşmasını sağlayan tazeleyici etkisi deneysel olarak ortaya konulmuştur. Literatürlerde, bu etkilere bağlı olarak romatoit artrit ve diğer yangılı hastalıklarda şikayetlerin hafifletilmesinde yardımcı olabileceği ileri sürülmektedir.

Ayrıca Beyaz çayın yağ yakıcı ve vücuttaki yağ oranını dengelemeye yardımcı etkiye sahip olduğu ve dolayısıyla obezite ve obezite ile ilişkili sorunların tedavisinde yararlı olabileceği belirtiliyor.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Porno filmlerin dayattığı kalıplara karşı fotoğraf projesi: Mastürbasyon sonrası...