Hollywood bir süre öpüşmeye ara veriyor

Corona virüs salgını en çok sinema sektörünü etkiledi. Salgın nedeniyle pek çok dizi ve filmin çekimlerine ara verilirken, vizyon tarihleri ertelenmek zorunda kaldı. Yani pandemi sadece gündelik hayatımızı etkilemedi, kültür ve sanata da büyük darbe vurdu. Alınan yeni tedbirler kapsamında dizilerdeki öpüşme sahnelerinden bundan sonra oyuncu yerine kurgu aşamasında efekt kullanılacak.

10 Haziran 2020, Çarşamba 09:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Öpüşmeye kısa bir ara

Öpüşmeye kısa bir ara

Corona virüs salgını nedeniyle ertelenen tüm Hollywood yapımı dizi ve film setleri 12 Haziran'da setlere çıkıyor. Ancak setlerde virüsün yayılmasını engellemek için öpüşme sahnelerinde yeni düzenlemeler yapılacak. Alınan yeni bir kararla senaryoda yer alan öpüşme ve sevişme sahnelerinden bundan böyle oyuncular rol almayacak, bunun yerine bilgisayarla hazırlanan efektlerden yararlanılacak.

Set ekibine deenfektan verilecek

Set ekibine deenfektan verilecek

Oyuncular başta olmak üzere tüm ekip koronavirüs testinden geçirilecek. Oyuncuların yakınlaşmasını gerektiren sahneler çekilmeyecek, set ekibine dezenfektan verilecek. Bu yöntemlerle günlük hayatta uygulanan sosyal mesafe ve hijyen kuralları film setlerinde de uyulacak.


Programlar seyircisiz

Programlar seyircisiz

Hazırlanan 22 sayfalık yönetmeliğe göre oyuncuların yakınlaşmasını gerektiren sahneler ya yeniden yazılacak ya da senaryo değiştirilecek. Bunlara ek olarak oyuncuların çekim öncesi provaları devam edecek. Ama özel pleksiglas korumanın ardından gerçekleşecek. Geçmişte stüdyoda seyircili çekilen bazı TV programlarına da artık seyirci alınmayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Natalie Portman'ın en iyi 10 filmi