Hollywood yıldızı mülteci Vivian Nouri: Türkiye'ye müteşekkirim

Körfez Savaşı sırasında Suriye'de bir mülteci kampında doğan, şimdilerde Hollywood filmlerinin şarkılarını söyleyen 24 yaşındaki Vivian Nouri "Milyonlarca mülteciye kapılarını açtığı için Türkiye'ye müteşekkirim." dedi.

A A

Vivian Nouri, 24 yaşında Suriye, Haseke’de doğdu. Aslen Iraklı olan ailesi 1991’de Körfez Savaşı’nın ortasında kaldığında çaresiz bir şekilde 3 kız çocuğuyla birlikte bombaların yerle bir ettiği evlerinden kaçtı.

Zorlu bir göç mücadelesi ve ömür boyu hatırlayacakları bir yol hikâyesinin sonunda soluğu Suriye’de aldılar. Ailesi 1995’te Yeni Zelanda tarafından mülteci olarak kabul edilen Nouri, hikâyesini Habertürk’ten İrem Koca'ya anlattı. 

Hollywood filmlerinin şarkılarını söyleyen 24 yaşındaki Vivian Nouri Türkiye’nin, 3 milyonu aşkın mülteciye kapılarını açtığını bildiğini söyleyen Vivian Nouri, şunları söyledi:

“Türkiye’yle zaman zaman kendi dertleri de olmasına rağmen milyonlarca mülteciye kapılarını açtığı için gurur duyuyorum ve onlara çok müteşekkirim. Aralarında çocukların da olduğu bir sürü insanın evlerinden ayrılmak zorunda kalmaları, her şeylerini kaybetmeleri beni çok üzüyor. Kaçı-yorlar çünkü yaşamak için tek yolları bu. Bir gün Suriye’ye barışın gelmesi için dua ediyorum."

Vivian Nouri, bugünlerde yeni bir single albüm üzerine çalışıyor. Ufukta yeni film müziği projeleri de var. Mülteci kampında bir çadırda büyüyüp yolunu Hollywood’a kadar kendi çizen bu azimli Nouri, Türkiye’deki mültecilere “Sevgili kardeşlerim, cesaretiniz ve sevgi sizi güçlü kılsın. İnancınızı ve umudunuzu asla kaybetmeyin. Hayallerinize inanmaktan asla vazgeçmeyin çağrısı yaptı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kardashian ailesine 150 milyon dolarlık sözleşme