Hrant Dink cinayetiyle tanınan 'Büyük ağabey' Erhan Tuncel evlendi

Hrant Dink cinayeti davasında azmettiricilik suçlamasıyla yargılanan ve kamuoyunda “Büyük ağabey” olarak bilinen Erhan Tuncel dünyaevine girdi. 

05 Nisan 2018, Perşembe 11:13 Son Güncelleme:
A A
Hrant Dink cinayetiyle tanınan 'Büyük ağabey' Erhan Tuncel evlendi
Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olarak bilinen ve 5.5 yıl hapis yatmasının ardından beraat eden 'Büyük ağabey' Erhan Tuncel evlendi. Nikah 31 Mart 2018 günü Bakırköy’deki Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tuncel'in hayatını Haneden Sofrası'nın sahibi Malatyalı işadamının kızı İstanbul üniversitesi mezunu Mali Müşavir Özlem Ateş ile birleştirdiği öğrenildi. Törende Tuncel'in geline Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim'i öptürdüğü görüldü. 


ERHAN TUNCEL KİMDİR?


Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007’de gazete binası önünde öldürüldü. Tetiği çeken Ogün Samast’ın yakalanmasının ardından azmettirticilikle suçlanan Yasin Hayal ve Erhan Tuncel gözaltına alındı, tutuklandı. Tuncel’in Emniyet’in Yardımcı İstihbarat Elemanı (YİE) olduğu ilk günlerde öğrenilmiş ve gündeme bomba gibi düşmüştü.Tuncel 5.5 yıl hapis yattıktan sonra suçlamalardan beraat ederek tahliye edilmişti. Şu sıralar teknoloji transferi ve sağlık sektörüyle ilgilenen Tuncel'in bir de 'Amerika'nın Yeniçerileri' adlı kitabı bulunuyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Firari FETÖ'cü Arif Erdem ABD'de görüntülendi