HTC akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor

Akıllı saat konusunda şimdiye kadar sessiz kalan HTC, bombayı patlatmaya hazır görünüyo

10 Eylül 2015, Perşembe 18:15
A A
HTC akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor

2015 ve 2016 yılının en büyük trendi şüphesiz ki akıllı saatler. Samsung, Asus, Apple, Motorola, LG gibi firmalar akıllı saatlerini duyururken HTC şimdiye kadar bu konuda sessizliğini korumuştu. Firmanın kötü giden mali durumunu düzeltmek için bir umut olarak görünen HTC markalı akıllı saatler yakın zamanda duyurulabilir. Android Wear işletim sistemli akıllı saatin kod adı Halfbeak.

HTC, 29 Eyll tarihinde bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni akıllı telefonlarını duyuracak olan HTC, aynı zamanda bir akıllı saat üzerinde çalışıyor olabilir. İddialar HTC’nin Halfbeak kod adına sahip bir akıllı saat üzerinde çalıştığı yönünde. Halfbeak bir balık türü. HTC’nin bir balık türünü akıllı saatinin kod adı olarak seçmesinin ardında biz gizem olabilir. Firma ilk kez suya dayanıklı bir ürün geliştirebilir.

HTC, son dönemlerde sanal gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmalarını ve akıllı bileklik üzerindeki çalışmalarını iptal etmişti. Bu çalışmalarının iptal edilmesinin sebebi bu akıllı saat olabilir. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın. HTC’nin 29 Eylül’deki etkinliğini yakından takip edeceğiz.

 

iPhone 6 kılıfıları iPhone 6s’e olacak mı?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...