HTC "buraya kadar" dedi!

Eski günlerini arayan cep telefonu devi HTC için bir devir daha, resmi olarak kapanmak üzere...

30 Eylül 2013, Pazartesi 10:30
A A

Uzun süredir nakit krizi ile boğuşan ve işleri hiç yolunda gitmeyen HTC, iki yıl önce satın aldığı Beats hisselerini satmaya karar verdi.

HTC, Beats markasının hisselerini satın alırken, kaliteli kulaklıları ve ses teknolojisi sayesinde, müşterilerine diğer akıllı telefonlarda bulamayacakları kaliteli bir ses deneyimi sunmayı planlıyordu. Şirketin çoğunluk hisselerini 300 milyon dolara satın alan HTC, ardından Beats'in tanıtımına ve reklamlarına da büyük yatırım yapmıştı. Beats markasının dünyaya duyurulmasında büyük rol oynayan HTC ne yazık ki Beats'ten umduğunu bulamadı ve telefonlarıyla beraber kaliteli kulaklıklar vermesine rağmen satışları baş aşağı gitmeye başladı.

Geçen yıl HTC, Beats'taki hisselerinin yarısını 150 milyon dolara satmıştı. Bu yıl da tüm kalan hisselerini satarak Beats ile arasındaki tüm bağları koparıyor. HTC bundan sonra telefonlarını kendi teknolojisi olan HTC BoomSound ile donatacak.

Hisseler için muhtemel alıcı ise, Beats'e yatırım yapmak isteyen Carlyle Group isimli bir yatırım şirketi.

Resimlerle: Şaşırtan HTC One klonu!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.