HTC cepler "ucuzluyor!"

HTC'nin bir türlü düzeltemediği kötü gidişe karşı yeni bir silahı var: Daha ucuz telefonlar!

06 Kasım 2013, Çarşamba 19:30
A A
HTC cepler 'ucuzluyor!'

HTC, karlılığını artırmak üzere önümüzdeki aylarda uygun fiyatlara odaklanmayı planladığını ortaya çıkardı.

HTC'nin finans bölümünün başındaki Chialin Chang, yaptığı açıklamada "bu çeyrekte daha geniş bir ürün yelpazesine yer verebileceklerini" söyledi. Tayvan merkezli firmanın amacı, 2014'te daha uygun fiyatlı, daha çok cep satarak bu çeyrekte yüzde 15 düşeceğini tahmin ettiği karını tekrar yükseltmek.

Geçtiğimiz yaz aylarında iPhone ve üst seviye Galaxy'ler gibi pazarın en üstünü hedeflemeye karar veren ve HTC One'ı ortaya çıkaran firma için bu, önemli bir dönüş demek. HTC, Çin'deki üst seviye cep piyasasının yüzde 20'sini elinde bulundurmak istese de IDC'nin yakın zamandaki bir araştırması ülkeye sevkedilen akıllı ceplerin yüzde 60'ının 150 dolar veya altında olduğunu göstermişti. Bunun farkında olan HTC, diğer bölgelerdeki maliyetleri göze alarak büyüyen Çin pazarında söz sahibi olmak istiyor.

Bu arada son söylentilere göre HTC, üst seviye cep piyasasına yeni bir "HTC One 2" ile girmeyi düşünüyor da olabilir.

Resimlerle: HTC One resmi olarak tanıtıldı

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.