HÜDA PAR’dan flaş yerel seçim kararı

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı

12 Ocak 2019, Cumartesi 11:48
A A
HÜDA PAR’dan flaş yerel seçim kararı

HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısında, 31 Mart 2019 yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını belirterek bu kararın boykot kararı olmadığını söyledi.   

Planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaatinin hasıl olduğuna dikkati çeken Mahmut Şahin, daha etkili bir siyasetle yollarına devam edeceklerini dile getirdi.   

Daha önceki seçimlere katıldıklarını anımsatan Mahmut Şahin, 2012 yılında "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet" şiarıyla siyaset sahnesine çıktıklarını, yasal teşkilatlanma şartını yerine getirip 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belli il ve ilçelerde kısmı olarak 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde yine belli illerde destekledikleri bağımsız adaylarla seçimlere katıldıklarını anlattı.   

Mahmut Şahin, 24 Haziran genel seçimlerine Diyarbakır ve Batman'da bağımsız adayları destekleme şeklinde, geri kalan 79 ilde de parti amblemleriyle tüm Türkiye'de seçimlere katıldıklarını hatırlattı.  

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Haftanın fotoğrafları