'İç temizlikten sorumluyuz. Biz herkesin üstündeyiz'

'İç temizlikten sorumluyuz. Biz herkesin üstündeyiz'

21 Ağustos 2009, Cuma 15:56
A A

'Kimseden emir almayız'

Ek klasörlerde eski Özel Harekât Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin’in evinde ele geçirilen belgeler kabarıklığıyla dikkat çekiyor. Bu belgelere göre İbrahim Şahin’in S-1 adı verilen suikast timi kurduğu bildiriliyor. Timin özel harekat polisleri ve teğmenlerden oluştuğu belirtiliyor. İbrahim Şahin’in yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Türkiye’nin iç temizliğinden sorumluyuz. Çok özel bir birlik kuruyoruz, yani biz etki olarak da herkesin üstündeyiz. Kimseden emir komuta almıyoruz” sözleri, bu oluşumun önemli kanıtlarından biri olarak gösteriliyor.

'Sokağın fotoğrafları'

Söz konusu suikast timi için hazırlanan planlarının en ayrıntılısı ise Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Balkız’a yönelik olanı. “6. eylemin icrası” başlıklı planda, suikast en ince ayrıntısına kadar aşama aşama anlatılıyor. Ali Balkız’ın evinin bulunduğu sokağın fotoğrafları ve krokisi, hedef alınacak binanın fotoğrafları, cadde ve sokak haritası, eylemin hangi saatte yapılacağına kadar ayrıntılar yer alıyor. Bu planlarda söz konusu timin gerçekleştireceği bombalı suikastın sonucu beklenmeden ekibin hemen olay yerinden ayrılacağına kadar tüm ayrıntılar planlanmış görünüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.