İç tüzük teklifi alt komsiyona gönderildi

Son dakika... AK Parti ve MHP’nin ortak imza ile hazırladığı Anayasa değişikliğiyle uyumlu 18 maddelik iç tüzük değişikliği teklifi görüşmeleri TBMM Anayasa Komisyonu'nda başladı ve iç tüzük teklifinin alt komisyona gönderilmesine karar verildi. Görüşmeler 14 Temmuz Cuma günü yapılacak

12 Temmuz 2017, Çarşamba 14:31
A A
AK Parti ve MHP’nin ortak imzayla hazırladığı anayasa değişikliğiyle uyumlu 18 maddelik içtüzük değişikliği teklifi görüşmeleri, TBMM Anayasa Komisyonu’nda başladı. Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, siyasi parti temsilcileriyle uzlaşı sonucu teklifin alt komisyona gönderilmesine karar verdiklerini söyledi.


14 TEMMUZ'DA TEKRAR DEĞERLENDİRİLECEK


AK Partili Şentop, alt komisyonun 13 Temmuz akşamına kadar çalışmalarını tamamlayacağını ve 14 Temmuz günü teklifin tekrar Anayasa Komisyonu’nda değerlendirileceğini bildirdi. Alt komisyonun 9 kişiden oluşacağını belirten Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, şöyle konuştu:

"Siyasi parti temsilcileriyle görüştük. Bu teklifin alt komisyonda görüşülmesi konusunda uzlaştık. Alt komisyon çalışmalarından sonra topladığımızda değerlendirmelerimizi vereceğiz. AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin ortak imzasıyla iç tüzük değişikliği teklifi alt komisyonda görüşülmesine karar verildi. 9 kişiden oluşacak olan alt komisyona MHP’den Mehmet Parsak, HDP’den Mithat Sancar, CHP’den Murat Emir ve Muharrem Erkek, AK Parti’den ise Abdurrahman Öz , Cengiz Aydoğdu, Murat Alparslan, Zekeriya Birkan, Yusuf Başar yer alacak. Yarım akama kadar komisyonun çalışmalarını  tamamlamasını ve 14 Temmuz Cuma günü komisyonda toplanarak alt komisyon raporu üzerinden görüşmeler devam edecek."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.