İçişleri Bakanı Ala yemin etti

İçişleri Bakanı Efkan Ala, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti. Ala, Anayasa ve TBMM İçtüzüğü'ne göre, Bakan sıfatını taşıdığı sürece, milletvekillerinin tabi oldukları kayıt ve şartlara uyacak ve yasama dokunulmazlığına sahip olacak

A A
İçişleri Bakanı Ala yemin etti

Efkan Ala, and içmek üzere Genel Kurul salonuna girdikten sonra AK Parti’li milletvekilleri tarafından tebrik edildi. Ala’nın and içmesini eşi Gülseren Ala, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve Erzurum’dan gelen çok sayıda izleyici takip etti.

GENEL KURUL'DA KONUŞABİLECEK ANCAK OY KULLANAMAYACAK


Ala, Anayasa ve TBMM İçtüzüğü uyarınca, Bakan sıfatını taşıdığı sürece milletvekillerinin tabi olduğu kayıt ve şartlara uyacak, yasama dokunulmazlığına sahip olacak. Ala, TBMM üyeleri gibi ödenek ve yolluk alacak, TBMM Genel Kurulu çalışmalarına katılacak ve konuşma yapacak, ancak oy kullanamayacak.

Son dönemde, 57. Hükümet’te ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı olan Kemal Derviş ile 60. Hükümet’te Dışişleri Bakanı olan Ahmet Davutoğlu, milletvekili olmadan bakanlığa getirildikten sonra aynı şekilde andiçmişlerdi.

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da Genel Kurul salonunda AK Parti’li milletvekilleri tarafından tebrik edildi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye 2014'e nasıl girdi?