İdeal sevgili misin?

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoruInstagram: askdoktoruu

10 Temmuz 2016, Pazar 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoru Instagram: askdoktoruu Aşağıdaki 12 soruyu yanıtla. Yanıtlarının çoğu 'Evet' ise sen ideal bir sevgilisin. çoğu 'Hayır' ise, ideal sevgili olmak için 10 fırın ekmek yemen gerekiyor.

1- SIR TUTMASINI BİLİYOR MUSUN? Biri sana bir şey anlatıyorsa ve bunu senden başka kimsenin bilmesini istemiyorsa sırrını sonsuza dek saklayabiliyor musun? çünkü sır tutamayanlar, aşk ilişkilerinde de güven vermezler.

2- BAŞKALARINI HAKLI BULUYOR MUSUN? Her konuda haklı çıkman imkansızdır. Başkalarının da haklı olabileceğini sindirebiliyor musun? Haklı olana haklılığını hissettirmek, saygı gereğidir. Saygı da bir ilişkinin temelidir.

3- DUYGU SöMüRüSüNDEN KAçINIYOR MUSUN? Sevgilinden de, ailenden de, arkadaşlarından da bir şey almak istiyorsan bunu duygu sömürüsü yerine mantıklı cümlelerle isteyebiliyor musun? Duygu sömürüsüyle elde edilen şey asla gerçek değildir.

4- ALçAK GöNüLLü MüSüN? Kendini övmekten kaçınıyor musun? İşini, kariyerini, eğitimini, maddi durumunu, fiziksel özelliklerini sen değil, başkalarının takdir etmesine izin veriyor musun? Başkalarını övebiliyor musun?

5- SUSMAYI BİLİYOR MUSUN? Bilgin olmayan konularda ahkam kesmektense, bilgisi olanları dinleyip bir şeyler öğrenebiliyor musun? Ortamda kendini kanıtlamak için bilgin olmayan konularda konuşursan komik duruma düşersin.

6- CöMERT MİSİN? Tutumlu olmakla cimriliği birbirinden ayırt edebiliyor musun? çünkü herkes bilir ki; cebine cimri olan aşkına da cimridir. Senin cimrilik yaptığını görenler sevgini de aynı oranda sakınacağını bilir.

7- KENDİNİ SEVİYOR MUSUN? Kendini sevmeyenin başkasını sevemeyeceğinin farkında mısın? Kendinle barışıp kötü huylarını, defolarını kendine kabul ettirebildin mi? Kendini sevmeyi sakın unutma. Sen mutlu değilsen, kimse mutlu değildir.

8- DüRüST MüSüN? Kendini kurtarmak için, durumu kurtarmak için, hatta ilişkini kurtarmak için bile yalan söylememen gerektiğini biliyor musun? çünkü bir yalan mutlaka başka yalanları doğuracaktır. Ve bunun sonu gelmeyecektir.

9- SADIK MISIN? İhanetin dünyanın en kötü eylemi olduğunu biliyor musun? Bir kez ihanet edersen başkalarını kandırdığını görüp egonun esiri olacaksın. Egon seni bunu devam ettirmeye yönlendirecek.

10- öFKE KONTROLüN VAR MI? Ne kadar sinirlenirsen sinirlen, öfkeni kontrol edebilmeyi başarabiliyor musun? öfke ile yaptığın her hareket, söylediğin her söz, hem sana hem de ilişkine tamir edilemeyecek kadar büyük zarar verir.

11- SAYGILI MISIN? önce kendine, sonra da kim olursa olsun başkalarına saygını koruyabiliyor musun? İnsan saygı duymadığı kimseyi sevemez. Kimsenin kimseye üstünlüğü yok. Bu nedenle özellikle de sevgiline saygılı olmalısın.

12- MüCADELECİ MİSİN? İlişkin boyunca bazı sorunlarla karşılaşacaksın. Bu sorunları aşmak için mücadele edebiliyor musun? Zorluklar karşısında yılıp sevgilini ortada bırakarak kaçma. Senin mücadele azmin, ilişkiye verdiğin değeri de gösteren bir unsurdur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaz geliyor farkında mısın? Peki, yaza hazır mısın?