İki hafta içinde saçı uzatan ev yapımı doğal maske

Uzun, sağlıklı, gür saçlarınızın olmasını istiyorsunuz. Ama ne yaparsanız yapın uzamıyorlar değil mi? Siz bir de ev yapımı doğal maskeyi deneyin!  

09 Aralık 2017, Cumartesi 15:03
A A

Bir heyecanla kuaför koltuğuna oturdunuz ve tüm cesaretinizi toplayıp uzun saçlarınızı kısacık kestirdiniz.  

Bir süre sonra bu kararınızdan pişman oldunuz ve saçınızın eski boya gelmesi için bir hayli uğraştınız. Ne ürünler, ne maskeler kullandınız ama yok! Saçınız eski uzunluğuna bir türlü ulaşmıyor.  

Neyse ki şimdi size sunacağımız tamamen doğal malzemelerden oluşan bu tarifle, sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatabilir ve artık istediğiniz boya gelen saçlarınızla herkesi kıskandırabilirsiniz. Üstelik sadece 2 haftada! İşte bunu sağlayacak o malzeme: Patates!  

Mutfağın vazgeçilmezi olan patatesin belki de şimdiye kadar hiç duymadığınız bir güzel yönü daha var: O da saç sağlığı için enfes faydalarla dolu olması.  

A, B ve C vitaminlerinin eksikliği saç kuruluğu, matlaşması ve saç kırılmasına sebep olur.  

Patates ise içindeki vitamin ve mineraller sayesinde saçları kökten uca onarır, saçların sadece daha yumuşak olmasını sağlamakla kalmaz, ayrıca onları güçlendirir de.

Sırf bununla da sınırlı kalmıyor patatesin mucizeleri. Aynı zamanda doğal bir renklendirici olan patates bu sebeple çoğu kumaş ve saç boyasının içinde de kullanılıyor. Bu yüzden saçtaki beyazları yok edip onları doğal rengine bile döndürebiliyor.

İşte iki haftada saç uzatan patates maskesi tarifi

İşte iki haftada saç uzatan patates maskesi tarifi

Malzemeler: 5 adet patates Su Tülbent Nasıl yapılır?   Patatesleri iyice yıkayıp tek tek soyun. Ufak dilimlere böldükten sonra blenderda püre haline getirin. Dilerseniz rendeleyebilirsiniz de. Çok koyu kıvamlı olduysa üzerine bir miktar su ekleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz püreyi temiz bir tülbentin içine koyarak suyunu çıkarın. Patates maskeniz hazır!  

Nasıl uygulanır?

Nasıl uygulanır?

Bu patates püresi suyunu önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Geri kalan suyu ise saç uçlarınıza dökün. Bu şekilde 20-25 dakika bekletin. Dilerseniz bone de kullanabilirsiniz. Ardından ılık suyla saçınızı durulayın.

Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kısa süre içinde saçlarınızın kendine geldiğini, canlı ve parlak gözüktüğünü ve uzamaya başladıklarını fark edeceksiniz.   Not: Alerjik bir bünyeye ya da hassas bir cilde sahipseniz bu maskeyi kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.    

Sıradaki haber yükleniyor...