İlanla gladyatör buldular

Roma İmparatorluğu döneminin gladyatör dövüşleri, alternatif turizm kapsamında Serik'te canlandırıldı

25 Ekim 2013, Cuma 00:40
A A

Roma İmparatorluğu döneminin gladyatör dövüşleri,alternatifturizm kapsamında Serik’te canlandırıldı.

Eski Roma’da arenalarda, birbirleriyle ya da hayvanlarla dövüştürülen gladyatörlerin gösterisi Aspendos Antik Tiyatrosu akınlarında kurulan Aspendos Gladyatör Arena’da canlandırıldı.

Gösteride gladyatör eğitimi alan oyuncular, dönemin giysileriyle silahlarını kullanarak dövüştü. Kılıç oyunları ve infaz sahnelerinin de yaşandığı gösteriler izleyenleri heyecanlandırdı.

Gösteriler turistler tarafından ilgi ve heyecanla izlendi. Aspendos Gladyatör Arena Konsept Danışmanı Mehmet Bıcıoğlu, Roma’nın gladyatörlerini Anadolu topraklarında yeniden canlandırmak amacıyla organizasyon düzenlediklerini bildirdi.

Gösteri kapsamında Roma pazarı kurulduğunu, pazarda köle satışlarının yapıldığını, köle satışının ardından gladyatörlerin arenaya çıktığını ifade eden Bıcıoğlu, ilanla buldukları oyuncuların, dövüş eğitimi aldıktan sonra gladyatör olarak organizasyonda rol üstlendiklerini söyledi.

Turistlerin de gladyatörlere büyük ilgi gösterdiğine dikkati çeken Bıcıoğlu, "Antalya turizmini kum, deniz, güneş üçgeninden kurtarmak gerekiyor. Turistlere alternatif seçenekler sunmak anlamında bu tarz gösterilerin önemi. Turistler de bu farklılığı görüyor ve ilgi gösteriyor.

Gladyatörlerle fotoğraflar çektirip, Roma pazarından alışveriş yapıyorlar" dedi.AA

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.