Ilıcak ile Demet Akalın'ın kavgası mahkemeye taşındı

Ilıcak ile Demet Akalın'ın kavgası mahkemeye taşındı

Mehmet Ali Ilıcak ile Demet Akalın arasında yaşanan Twitter kavgası mahkemeye taşındı. Ilıcak hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor

24 Mayıs 2012, Perşembe 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşadamı Mehmet Ali Ilıcak hakkında şarkıcı Demet Akalın’a sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yazdığı bir sözü nedeniyle dava açıldı. İddianamede Ilıcak’ın hakaret suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Beykoz Cumhuriyet Savcısı Faruk Yıldırım Ermerak tarafından hazırlanan 2 sayfalık iddianamede Demet Akalın şikayetçi olarak yer aldı.

AKALIN VE ILICAK’IN TWITTER KAVGASI ANLATILDI

Demet Akalın’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yazdığı 'Nihat’ı seviyorum kim ne derse desin" yazdığının belirtildiği iddianamede Ilıcak’ın "Yeni bir enişte mi Nihat? Duymadım" şeklinde karşılık verdiği ifade edildi. Bunun üzerine Ilıcak ile Akalın arasında yazışmalar başladığı anlatılan iddianamede, Ilıcak’ın "….." sözüyle başlayan mesajında "Eşimi kirli diline pelesenk etme… Adını anmayacağım, kirlenmek istemiyorum. Unutma, sıçrayan pislik yıkamakla geçer ama pislik hep pislik kalır! Sıçradıkça gündem oluyorsun. Eşim Meyra’dan bu vesile ile özür diliyorum. Pırlanta yüreğini tertemiz hislerini bir ....’nın pisliğine muhatap ettiğim için!" şeklinde sözler söylediği kaydedildi.

İddianamede şu ifadeler yer aldı: "Mehmet Ali Ilıcak sözlü ve yazılı savunmalarında şikayetçiyi hedef almaksızın kendi ve eşi hakkında ibarelerde bulunduğunu, hakaret kastı bulunmadığını, suçun unsurları itibari ile oluşmadığını belirtmekte ise de, internet sitelerinde de yayımlanan yazılardan anlaşılacağı üzere şüphelinin yazılarında şikayetçinin ismini açıkça zikretmemiş olmasına rağmen şikayetçinin şahsına yönelik olduğu açıkça anlaşılmakla, bu husustaki delillerin takdir ve münakaşası mahkemenize ait olmak üzere bu davayı açmak zarureti hasıl olmuştur."

Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede Ilıcak’ın "hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Acemi Cadı'nın Tuğçe'si Billur Yazgan'ın son hali şaşırttı