İlişki durumuna göre 22 film önerisi

Bulunduğun ilişkide çok mutlu olabilirsin, bir ilişkin olmayabilir ya da artık bir türlü ilişki aşamasına geçemeyen flörtlerden baymış da olabilirsin. Ama hepimizin ortak özelliği, kendimizle özdeşleştirebildiğimiz şeyleri sevmek. Hele ki sinemada. Bir filmi genellikle karakterlerle kendimizi bağdaştırabildiğimiz ölçüde seviyoruz. O zaman, karantinada belki de sevgilinle birlikte, belki çocuklardan çıldırmış durumda, belki de yapayalnızsın. Biraz ağla, biraz gül. Aşağıdaki filmlerden içinde bulunduğun ilişki durumuna uygun olanı seç ve izle, aşağıda uzuuun bir katalog var.

25 Nisan 2020, Cumartesi 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bütün arkadaşların evlendi ama sen hala bekarsan: Nedimeler

Bütün arkadaşların evlendi ama sen hala bekarsan: Nedimeler

Bir gün en yakın arkadaşı Lillian nişanlanır ve düğününde Annie’ye baş nedime olmasını teklif eder. Annie deli dolu bir kadındır ama diğer nedimelerin de ondan geri kalır yanı yoktur! Nedimeler, Amerikalı bekarlarının bitmek bilmeyen evlilik öncesi sendromuna ve bu sendromun en iyi arkadaşlar üzerindeki travmalarına komedi çerçevesinden yaklaşıyor.


Bir yere varmayan flörtlerden sıkıldıysan: Aşkın Kitabı

Bir yere varmayan flörtlerden sıkıldıysan: Aşkın Kitabı

Zengin bir erkek ile bir evlilik yapmayı kariyeri için hayati bir mesele olarak gören Austen, fakir bir ailede yetişmiş olmasına rağmen yazarlık konusunda fark edilmesini sağlayacak denli etkili yeteneklere sahiptir. Fakat bu yeteneklerin bir kadın olarak toplumda hiçbir değeri olmadığı düşüncesi dayatılmaktadır. Her şeye rağmen, kendini gösterebileceği tek yolun zengin Wisley ile evlenmesi olduğu düşüncesine karşı çıkmak ister. Ailesinin tüm baskılarına direnen Jane, yetenekli genç avukat Tom Lefroy ile tanışacak ve bu kendine güvenli genç adamla birbirlerine olan aşkları, sahip oldukları herşeyi bir kenara iterek yeni bir hayata başlamaları için büyük bir cesaret verecektir.

Flört uygulamalarına düştüysen: Mesajınız Var

Flört uygulamalarına düştüysen: Mesajınız Var

Kalabalık New York şehrindeki milyonlarca yalnız insandan biri olan Joe Fox, hayalini kurduğu kitapçıyı açmak üzeredir. Boş vakitlerini bilgisayar başında geçiren Joe, chat kanallarından birinde tanıştığı bir kadınla samimi bir dostluk kurmaya başlar. Kely isimli bu kadın kendine ait kitapçısında çocuk kitapları satan sevimli ve içten bir kadındır. İkili konuştukça birbirlerine dair onlarca ortak nokta fark ederler ve aralarındaki ilişki büyülü bir bağa dönüşmeye başlar. Zamanı gelip buluşmaya ve tanışmaya karar verdiklerinde ise şaşırtıcı bir sürpriz kapıdadır…

Platonik aşıksan: Sevdiğim Tüm Erkeklere

Platonik aşıksan: Sevdiğim Tüm Erkeklere

Lara Jean, on altı yaşında olan genç bir kızdır. Her genç kızın başına geldiği gibi onun da kalbi başkaları için atmaktadır. Fakat onun ilişkileri yazdığı mektuplardan ibarettir. Lara, sevdiği her çocuk için bir mektup yazmıştır. Genç kız asla söyleyemeyeceği duygularını kimsenin okuyamayacağını bildiği için rahatça mektuba aktarır. Bu zamana kadar kimseye göndermediği beş mektubu vardır ve yazdığı mektupları odasında bir kutuda saklamaktadır. Fakat bir gün beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Lara’nın gizli aşk mektupları gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Lara’nın kontrolünde olan aşk hayatı bir anda rayından çıkmıştır. Sevdiği erkekler, Lara’nın kendileri hakkında artık ne düşündüğünü öğrenmiştir; üstelik hepsi de aynı anda. Peki bu mektupları kim göndermiştir?

Cicim aylarındaysan: Gün Doğmadan Önce

Cicim aylarındaysan: Gün Doğmadan Önce

Sıradan bir Avrupa yolculuğu sırasında trende karşılaşıp tanışan iki farklı insan, Jesse ve Celine bu yolculuğa sıradışı bir şekilde sürdürürler. Viyana şehrindeyken trenden inmeye ve birlikte bir günlüğüne bu şehirde kalmaya karar veren ikili, Viyana sokaklarının sonsuzluğunda ilginç bir gün yaratma fırsatını yakalarlar. Bu süreçte birbirlerine karşı bir şeyler hissetseler de asla sözlere dökemezler. Çok emin oldukları tek şey ise bu gecenin birlikte geçirecekleri ilk ve son gece olacağıdır.


İlk aşkını yaşıyorsan: Love, Simon

İlk aşkını yaşıyorsan: Love, Simon

Herkes gençlik yıllarında masalsı bir aşk hikayesini hak eder. Ancak ne yazık ki, durum 17 yaşındaki Simon Spier için biraz karışık. O, henüz ailesine ve arkadaşlarına eşcinsel olduğu gerçeğini açıklayabilmiş değil. Üstelik sorunları, onların tepkilerinden korkmakla da kalmıyor. İnternet üzerinden konuştuğu bir sınıf arkadaşına da aşık. Ancak kimliğini gizli tutan bu sınıf arkadaşının kim olduğu hakkında hiçbir fikri yok! Bu iki sorunun çözümü de hayatını değiştirecek adımlar atmasından geçiyor...

Hala ilk sevgilinle birlikteysen: The Notebook

Hala ilk sevgilinle birlikteysen: The Notebook

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından 'Duke' diye çağırılan ihtiyar adam sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Hikaye 1940 yılında başlar. Güney Carolina'da yer alan Seabrook Adası'na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engellemez, doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık 2. Dünya Savaşı'nın kızışmasıyla birlikte gelmek üzeredir.

Aileler tanıştıysa: Zor Baba

Aileler tanıştıysa: Zor Baba

Hemşire olarak yaşamını idame ettiren Greg Fokker uzun süredir birlikte yaşadığı ve hayatının kadını olduğuna inandığı kız arkadaşı Pam'e evlilik teklifi etme hazırlıklarındadır. Fakat ortada bir sorun vardır. Pam'in eski bir CIA ajanı olan babası Jack Byrnes kendi kurallarıyla yaşayan zor bir adamdır ve bu evliliği onaylaması bir hayli zor olacaktır. Pam ve Greg, kızın ailesine bir ziyaret düzenleyerek ortamı yumuşatmaya çalışırlar. Ancak bu esnada Pam'in kız kardeşlerinden biri de evlenmek üzeredir. Haliyle işler fazlasıyla karışır.

Uzak mesafe ilişkisi yaşıyorsan: Seni Uzaktan Sevmek

Uzak mesafe ilişkisi yaşıyorsan: Seni Uzaktan Sevmek

Erin ve Garret'in uyumlu aşkları adeta dillere destandır. Bu iki kişilik, birbirlerinden çok uzakta olsalar dahi yine iyi ve uyumlu birer çift izlenimi bırakırlar. Ancak gazeteci olan Erin (Drew Barrymore) okuldaki son yılı için San Francisco’ya gittiğinde, erkek arkadaşı Garret (Juntin Long) müzik sektöründeki işinde, beklediği terfiyi alabilmek için Manhattan’da kalır. Webcam, cep telefonu ve mesajlar aracılığıyla ve birçok karşılıklı ziyaretle, mesafenin neden olduğu yanlış anlamalar ve aile ve arkadaşların olumsuz tavsiyelerine rağmen, aşklarını kilometrelerce uzaktanda olsa yaşarlar. Ancak, sonunda ilişkilerini nerede ve nasıl sürdürebilecekleri konusunda bir karar vermeleri gerekmektedir. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur atasözü haklılığını ispatlayabilecek midir?


 Arkadaşına aşıksan: Harika Şeyler

Arkadaşına aşıksan: Harika Şeyler

Erkek gibi bir genç kız olan Watts, yakın arkadaşı Keith’e karşı dostluktan öte şeyler hissettiğini geç de olsa anlayacaktır...


İlk gördüğünde "Ne işim olur" dediğin biriyle birlikteyse: Harry ile Sally Tanışınca

İlk gördüğünde "Ne işim olur" dediğin biriyle birlikteyse: Harry ile Sally Tanışınca

Bir yolculuk sırasında karşılaşıp tanışan Harry ve Sally isimli iki genç sohbetleri esnasında aynı üniversiteden mezun olduklarını, ancak daha önce hiç karşılaşmadıklarını fark ederler. Bu keyifli sohbet sırasında konu ikili ilişkilere gelir ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacağı üzerine uzun uzun tartışırlar. Sonuç ise arkadaş olamadıkları yönündedir. New York'a vardıklarında ayrılırlar ve ikisi de ayrı ayrı kendi hayatlarını yaşamaya devam ederler. Ta ki kader yollarını tekrar birleştirine dek...

Ruh eşinle birlikteysen: Love & basketball

Ruh eşinle birlikteysen: Love & basketball

Love & basketball, en büyük tutkusu basketbol olan iki gencin hikayesini anlatıyor. Monica, basketbolda oldukça yetenekli olan bir kızdır. 11 yaşındaki Monica, aynı mahallede yaşadığı arkadaşı Quincy ile birlikte günlerini basketbol oynayarak geçirir. Gençlerin en büyük hayali Monica’nın babası gibi NBA’de oynayabilmektir. Birlikte büyüyen Monica ve Quincy zamanla birbirlerine aşık olur. Lise döneminde farklı kariyer yolunu seçen Monica ve Quincy ilişkilerini sürdürmek için çabalasa da ayrılmak zorunda kalır.

Bir aşk üçgeninin içindeysen: Pretty in Pink

Bir aşk üçgeninin içindeysen: Pretty in Pink

Andie, bir lise öğrencisidir. O dönemde genç kız hem okur hem de çalışır. Okul sonrası bir plakçıya gider ve orada para kazanır. Babası hayata dargın ve mutsuz bir adamdır. Andie’nin o yıllarda yani seksenlerde en çok pembe renkte giysilerle dolu bir gardırobu vardır. Çalıştığı plakçıda görevli bir diğer kişi olan Iona ile yakın arkadaşlık kurar. Yaş farkından ötürü Iona ona anaç yaklaşır. Öte yanda Duckie yani Andie’nin çocukluk arkadaşı da ona deli gibi aşıktır. Ama Andie’nin kalbi bir başkası için çarpmaktadır. Okuldakş zengin çocuğu Steff’in kibiri her daim ondan uzak durmasına yol açmaktadır. Bir yandan okul balosunun yaklaştığı gerilimli Amerikan lise ortamında birdenbire ortaya çıkan beyaz atlı prens Blane işleri genç kız için daha da zorlaştıracaktır.

Bir türlü ilişki aşamasına geçemediğin bir flörtte takıldıysan: Bir Zamanlar

Bir türlü ilişki aşamasına geçemediğin bir flörtte takıldıysan: Bir Zamanlar

Dublin'de gitar çalan aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarı olan İrlandalı bir adam, bir gün sokakta çalarken Çek bir kızla tanışır. Adamın maddi durumu pek iyi değildir ve babasının dükkanında ona yardım ederken bir yandan da sokaklarda çalarak para kazanmaya çalışmaktadır. Kız da eşiyle ayrıdır; gündüzleri çalışıp beraber yaşadığı annesine ve kızına bakmaktadır.

Hayali albüm çıkarmak olan adam müzik şirketlerine yollamak için demo hazırlamaya karar verince piyano çalan kızla birlikte çalışmaya başlar. Kız ve erkek onları bir araya getiren müzik sayesinde birbirlerini de tanıyacaklardır.


Ayrılığın eşiğindeysen: Ayrılık

Ayrılığın eşiğindeysen: Ayrılık

Chicago’da yaşayan Brooke Meyers, yeterince olgun olmayan erkek arkadaşı Gary Grobowski tarafından hak ettiği saygıyı görmediğini ve ihmal edildiğini hissetmektedir. Ondan ayrılarak, kendisini özletmeyi planlar. Ancak evden kim gidecektir? Her ikisi de bu noktada direnç gösterince ev bir savaş alanına döner. Yaşantıları çekilmez hale gelince aileleri de müdahele etmeye başlarlar. 


Ayrılığı atlatmaya çalışıyorsan: Aşkzede

Ayrılığı atlatmaya çalışıyorsan: Aşkzede

Mütevazı bir müzisyen olan Peter, Televizyon yıldızı sevgilisi Sarah’tan ayrılmış olmanın bunaltısından kurtulmak için Hawaii’de bir kaçamak yapmaya karar verir. Gittiği bu tatil beldesinde, Sarah’ı da orada yeni sevgilisiyle görünce kendini kaybedip kıskançlık krizlerine giren Peter, daha sonra resepsiyonist kızla yakınlaşarak "çivi çiviyi söker" taktiği güder.


 Nişanlıysan: Teklif

Nişanlıysan: Teklif

Hayatını kitapları editleyerek kazanan Margaret bir gün beklenmedik bir haber alır. Kitap editörlüğü işini ve "yeni" memleketini kaybetme riski ile karşı karşıya kalmıştır. Çünkü Margaret'i sınır dışına göndermek gündemdedir. Margaret sınır dışı edilerek ülkesi Kanada'ya gönderilmesi haberini alınca hemen aklını çalıştırır ve yıllardır çile çektirdiği zavallı asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu ilgili kamu görevlilerine bildirir. Ancak asistanı bu yalana ortak olmak için kendince bazı koşullar öne sürer. Zoraki çiftimiz, damat adayının ailesiyle tanışmak için Alaska'nın yolunu tutmak zorunda kalır. Büyük şehirde daima kontrollü bir kadın olan Margaret, orada karşılaşacağı birbirinden komik durumlar karşısında sudan çıkmış balığa döner. Peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için düzenledikleri göstermelik nikah sırasında Margaret ile Andrew, bu plana sonuna kadar bağlı kalacaklarına istemeden de olsa yemin etmek zorunda kalır.


Düğün stresi içindeysen: En İyi Arkadaşım Evleniyor

Düğün stresi içindeysen: En İyi Arkadaşım Evleniyor

Eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz verirler! Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, şimdi Chicago’da spor yazarı olan Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir. Bunun üzerine Julianne arkadaşına düğün hazırlıklarında yardım etmek için hemen Chicago’ya gelir. Gelişinin asıl nedeni ise bu evliliği önlemektir. Julianne’ın önünde sadece üç gün kalmıştır. Bu süre içinde Michael ve Kimberly’nin aralarını bozmak için her yola başvurur. Sonunda düğün günü Michael’a onu sevdiğini söyler ve onu öper ancak Kimberly onları izlemektedir. Şimdi Michael’ı çok zor bir karar beklemektedir.


Monoton bir ilişkiye sıkışıp kaldıysan: Bu Dans Senin

Monoton bir ilişkiye sıkışıp kaldıysan: Bu Dans Senin

Margot ve Lou beş yıldır evli olan ve dışarıdan bakıldığında sorunsuz ilişki yürüten bir çifttir. Fakat Margot'un tesadüfen tanıştığı Daniel'e karşı hissettiği çekim, evliliklerindeki tüm düzenin, her şeyin yönünü değiştirecektir. Zira Daniel ile engel olamadıkları cinsel yakınlaşma Margot'un kendisini daha fazla tanımasına ve evliliğinin gidişatını sorgulamasına neden olacaktır..

Boşanıyorsan: The First Wives Club

Boşanıyorsan: The First Wives Club

Brenda, Elise ve Annieş kolejdeki arkadaşlarının trajik ölümü sonucu yeniden bir araya gelmişlerdir. Bu üç kadın da eşleri tarafından kendilerinden daha genç kadınlar yüzünden terk edilmiştir. Brenda, Elise ve Annie dünyayı, eski kocalarına dar etmek ve yeni eşlerine yardımcı olmak amacıyla güçlerini birleştirip omuz omuza verirler.


Eski sevgilinle hala arkadaşsan: Vazgeçmem Senden

Eski sevgilinle hala arkadaşsan: Vazgeçmem Senden

Celeste ve Jesse, lisede tanışırlar, önce sıkı dost olurlar ve ardından genç yaşta evlenirler. Şimdi otuzuna gelmiş olan Celeste kendi medya danışmanlık şirketinin sahibidir, Jesse ise bir kez daha işsizdir fakat bu duruma bir çare bulmaya da niyeti yoktur. Celeste, Jesse ile boşanmanın yapılacak en doğru şey olduğuna inanır. O kendi yolunda ilerlerken, Jesse hiçbir yere ait değil gibidir. Şimdi boşanırlarsa ömür boyu arkadaş kalabileceklerine inanır. Celeste'e hala aşık olan Jesse durumu kabul eder ve bu evlilikten arkadaşlığa geçişi kabul eder, fakat zaman içerisinde Celeste'de verdiği kararın ne kadar bencilce olduğunu anlar ama zamanlamaları bir türlü tutmaz. Arkadaşları yediği içtiği halen beraber giden bu çiftin neden ayrıldığını ise bir türlü anlamaz.


Eski sevgiline dönmek istiyorsan: Çılgın Aptal Aşk

Eski sevgiline dönmek istiyorsan: Çılgın Aptal Aşk

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver'ın kusursuz bir hayatı vardır: mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal'in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily'nin onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır. Artık 40'ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob, o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob'ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal'a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayrılık vaktinin geldiğini gösteren 7 işaret