İlişkilerde kavgalara neden olan 9 konu

Sevgiliyle kavga sebepleri bazen basit bir 'Yemeği nerede yesek?' kararsızlığından, bazen de çok daha ciddi konulardan kaynaklanabilir. Böyle durumlarda "Sevgilimle kavga etmek istemiyorum ne yapmalıyım?" diye sorsak da sevgiliyken çok kavga edip evlenenlerin sayısı da fazlaç Erkekerin kavga etme nedenleri değişken olsa da sürekli kavga çıkaran sevgililerin ortak kavga nedenleri de hemen hemen aynıdır. İlişkilerde kavgalara neden olan konuları bilmezseniz, bu kavgalar esnasında nasıl pozisyon alacağınızı da bilemezsiniz. İşte ilişkilerde kavgalara neden olan 9 konu!

03 Temmuz 2020, Cuma 16:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aileyi çok fazla dinlemek

Aileyi çok fazla dinlemek

Bir ilişki aile fertlerinin fikirlerine ve yorumlara göre yürütülemez. Evet, dilediğiniz insanın fikrini alabilirsiniz ama son söz her zaman size ait olsun. Öte yandan ilişkilere aileleri çok fazla dahil etmek karmaşadan başka bir şeye sebep olmayacaktır. Unutmayın, ilişkiler iki kişi yaşanır, aileler ile değil!

Onu değiştirmeye çalışmak

Onu değiştirmeye çalışmak

Bir insanı ilk tanıdığımız hali ile severiz ancak zaman geçtikçe onu değiştirmeye, kendimize benzetmeye çalışırız. Peki ama neden? Partneriniz sizin istediğiniz gibi değişirse, ilk aşık olduğunuz insan olmaktan çıkmaz mı? 'Mükemmel insan' diye bir kavram yoktur. Bu yüzden partnerinizi iyi ve kötü yanları ile kabul etmeye çalışmalısınız.

İşyerindeki sorunların eve taşınması

İşyerindeki sorunların eve taşınması

İş yerinde yaşanılan stres eve gelmemeli, iş sorunları işte, evdeki konular evde kalmalı. Böylece farklı kişilere dayalı konularda stres yaşamamış oluruz. Gönül aynasını kalbimize tutmamız çok önemli, kalp temizse iletişimde problem yaşama olasılığı minimuma iner.


Sarhoşken tartışmak

Sarhoşken tartışmak

Alkol, normalde çok da abartılmayacak bir olayı büyütmenize sebep olur, doğru düşünmenizi engeller. Bu yüzden kavga sırasında söylediğiniz bir şey sonradan pişman olmanıza neden olabilir. İçki içmenin ötesinde, yorgunluk bu tartışma senaryosunu daha da tehlikeli bir hale getirebilir.


Sürekli sevgilinin arkadaşlarıyla vakit geçirmek

Sürekli sevgilinin arkadaşlarıyla vakit geçirmek

Ara sıra kendi arkadaşlarınızla çıkmalısınız. Her zaman sevgilinizin arkadaşlarıyla zaman geçirmeniz sizi sıkabilir. Bunun sonucunda çatışma yaşayabilirsiniz.Çiftler arasında yaşanan gerginliklerin sebeplerinden biri zaman paylaşımıdır. Sürekli hayatınızdan fedakarlık ettiğinizi düşünüp sinirlenmek yerine iyi organize olmaya çalışın.


Cinsel sorunlar

Cinsel sorunlar

Yatakta geçirdiğiniz uzun saatler sonunda orgazm olmak yerine tatminsizlik yaşıyorsanız ona sinirlenmeniz doğaldır. Ama güzel bir orantı söz konusuysa, her seferinde orgazm olmayı beklemeyin. Erkek arkadaşınıza yüklenmek yerine, birbirinizi yatakta nasıl tatmin edebileceğinizi konuşabilirsiniz. Ona iltifat edin ve küçük terslikleri büyütmeyin.


Eski sevgilinin konusu açılması

Eski sevgilinin konusu açılması

İlişkinizin bir döneminde mutlaka eski sevgili yüzünden kavga edeceksiniz. Bu bir ilişki klasiğidir. Özellikle çıkmaya başladığınız günlerde ve ikinizden biri yeni ayrıldıysa yaşanır bu sorun. Bunun tek sebebi, yeni sevgilinizin sizin hakkınızdaki hislerine tam anlamıyla güvenmemenizdir. Geçmişin geçmişte kaldığını anlamalısınız. Konu açıldığında eski sevgiliyi gündemden çıkarın.

Özel günlerde fazla beklentiye girmek

Özel günlerde fazla beklentiye girmek

Doğum günü ya da yılbaşı gibi özel bir gün için hayal edilen program gerçekleşmeyince çiftler arasında çatışmalar yaşanabilir. Kafanızdaki kusursuz gece için sabahtan itibaren hazırlandığınız halde o sizi ayak üstü bir hamburger yemeğe götürebilir. Büyük hayal kırıklıklarını önlemek için özel günlere yönelik beklentilerinizi belirlemeniz önemli.

Parasal konular

Parasal konular

Birlikte tatile çıkma planları yaparken bir elbiseye bavul dolusu para yatırmanız erkek arkadaşınızı sinirlendirebilir. Siz de onun bu elbiseyi ne kadar istediğinizi anlamamasına bozulabilirsiniz.Eğer maddi açıdan aynı seviyede değilseniz, para ilişkinizde büyük sorunlar yaratabilir. Eğer bir kişi para biriktirirken diğeri harcama konusunda kendine engel olamıyorsa anlaşmazlık yaşanması kaçınılmazdır. Özellikle birlikte yaşıyorsanız ikinizin de anlaştığı bir bütçe oluşturmak bunun tek çaresidir. Para harcama ve bütçe hakkında konuşmamanız iki tarafın üzerinde de baskı oluşmasına sebep olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeni evlilere altın değerinde 10 tavsiye