İlişkilerde yapılan ve uzak durulması gereken 6 hata

Uzun ömürlü ve sağlıklı ilişkiler için aklınızdan çıkarmamanız gereken uyarılar...

21 Nisan 2018, Cumartesi 11:53
A A
Eğlenmeyi ihmal etmeyin

Eğlenmeyi ihmal etmeyin

Hayat ne kadar zor olursa olsun birlikte eğlenmek için vakit yaratın. ilişkilerinde eğlenen, birlikte gülen çiftlerin ilişkileri çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü oluyor. Yaşadığınız zorluklarda bu güzel zamanların anıları sizi daha dayanıklı kılacaktır. 

Tartışmalara dikkat edin

Tartışmalara dikkat edin

Her ilişkide tartışmalar yaşanır, bundan daha doğal bir şey olamaz. Ancak kızgınlık anında söylediğiniz sözlere çok dikkat etmelisiniz; özellikle de geri dönüşü olmayacak olanlara. Tartışmalarda ayrılık tehditleri savurmak ilişkinin geri kalanı için ciddi güven problemleri yaratacaktır. 

Onu yok saymayın

Onu yok saymayın

Sinirli ve kızgın olduğunuz zamanlarda sevgilinizi yok saymayın. Susup kaçmak ve iletişimi kesmek var olan sorunların çoğalmasına neden olur. Konu ne olursa olsun doğru iletişimle çözüme kavuşma şansı vardır. 

İlişkinizi kıyaslamayın

İlişkinizi kıyaslamayın

Hiçbir ilişki dışarıdan gözüktüğü gibi değildir. Özellikle sosyal medyaya yansıyan, çok mutlu ve harika gibi görünen ilişkileri kendi ilişkinizle kıyaslamayın. Kapalı kapılar ardında yaşananları kimsenin bilemeyeceğini unutmayın. Kendi ilişkinize ve onu geliştirmeye odaklanın. 

Tembelliğe izin vermeyin

Tembelliğe izin vermeyin

İlişkilerde cicim ayları geçtikten sonra ilgi ve sevdiğimize olan düşkünlüğümüz kenara attığımız şeyler haline geliyor. Oysa ilişkilerin en büyük düşmanlarından birisi bu tembellik hali. Doğamızda ilgi ve iletişim isteği var. Bu konuda dikkatli olun ve sevdiğinize olan sevgi ve ilginizi her fırsatta göstermekten hiç vazgeçmeyin. 

Küçük jestler büyük farklar yaratır

Küçük jestler büyük farklar yaratır

Kimsenin sevgisi ve ilgisi sonsuza kadar sürmez. İlişkinizi ihmal etmeyin. Sevginizi göstermek için özel günleri beklemeyin. Ona yapacağınız küçük jestler büyük farklar yaratacak, birbirinize olan bağlılığınızı arttırarak ilişkinizin ömrünü uzatacaktır. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.