İlişkileri bitiren kritik hatalar

Sevgi dolu bir ilişkiyi sürdürmek emek ister. Sevdiğiniz insana özen göstermeli ve özellikle belli başlı bazı hataları yapmaktan kaçınmalısınız. İşte ilişkilerin katili olan kritik hatalar...

16 Ekim 2018, Salı 14:14
A A
Saygısızlık

Saygısızlık

İlişkinizde birbirinize saygı duymuyorsanız karşınızdaki insan sevginizi de, değerinizi de hissetmez. Öncelikle ilişkinizdeki insana saygı duymak gerekir. Hayatına, fikirlerine ve davranışlarına saygılı olmalısınız. Kaba, argo kelimeler kişiyi ilişkiden soğutur ve ilişkinin bitmesine sebep olur.

İnatçılık

İnatçılık

Gereksiz ve yersiz inatçılık ilişkide fazla iticidir. Karşılıklı yapıcı konuşmayla inatçılığın üstesinden gelebilirsiniz fakat bunu başaramıyorsanız, gereksiz inatçılık ilişkinin bitmesine sebep olur.

Anlayışsızlık

Anlayışsızlık

En büyük sorunlardan biri de anlayışsızlık. Her noktada birbirinizle aynı fikirde olmayabilirsiniz fakat konuşup tartışarak da bir ilişkide doğru yola girilebilir. Karşılıklı dinlemeyi beceremiyorsanız ilişkinizin bitmesine adım adım yaklaşıyorsunuzdur.

 

Değiştirmeye Çalışmak

Değiştirmeye Çalışmak

İlişkinizdeki partnerinizi olduğu gibi kabul etmelisiniz. Kendi olduğu için tanıyıp sevdiğiniz insanı ilişki içerisinde değişmesini istemek ilişkinin bitmesine oldukça büyük bir etkendir.

 

Aşırı kıskançlık

Aşırı kıskançlık

Her ilişkide kıskançlık olağandır. Fakat aşırıya kaçınca iş pek de hoş olmayan yerlere gidebiliyor. Fazla kısıtlamalar koyarak birlikte olduğunuz insanın yaşamını da sıkıcı bir hale sokmuş oluyorsunuz. Örneğin; yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmesinin ilişkinize bir zararı olmayacaktır ve ayrı geçen zamanlarda iki taraf için olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Birazcık kendinizi kıskançlık konusunda törpülemelisiniz.

Aldatmak

Aldatmak

Affı olmayan büyük bir hatadır. Kimse sevdiği insanı aldatmaz ve aldatıldığınızda da affedilmeyi hak etmezler. Unutmayın ki bu hatayı bir kez yapan bir gün eline fırsat geçtiğinde bunu tekrarlayacaktır. Affedilmiş olsa dahi bu ilişkide güvensizliği de yanında getireceği için sağlam bir ilişkiye asla sahip olamazsınız.

 

 

 

Yalan söylemek

Yalan söylemek

Yalan affı olmayan bir hatadır. Yalan söylemek doğru değil, fakat yalanın ortaya çıkması ilişkinizin bitmesine sebep olacaktır. Bunun telafisi olmadığı gibi kişisel olarak da kendinizi sorgulamanız gereken büyük bir hatadır.

Güvensizlik

Güvensizlik

Güven bir ilişkide olmazsa olmazlardandır. Birbirine güvenmeyen bir çift sağlam bir ilişkiye de sahip değildir. Güven duymadığınız bir insanla şimdi olmasa mutlaka bir gün ilişkiniz son bulacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.