İlişkileri mahveden 7 hata

Ayrılık da aşk gibi hayatın bir parçası. Uzun soluklu bir ilişki yaşamak istiyorsanız, öncelikle ayrılıklarınızın temel nedenlerine bakmanız gerekiyor. Ancak yapılan araştırmalar, ilişkileri mahveden bazı temel hatalar olduğunu ortaya çıkardı. İşte ilişkinizin mahvolmaması için kaçınmanız gereken 7 hata.

21 Şubat 2021, Pazar 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- BİRLİKTE ANDA KALMAMAK

1- BİRLİKTE ANDA KALMAMAK

Bir ilişkideki en önemli şey birlikte kaliteli vakit geçirmektir. Birlikte kaliteli vakit geçirmek, uzun soluklu ve mutlu bir ilişkinin anahtarıdır. Sürekli yan yana olsanız da her ikiniz de başka şeylerle (mesela telefon) ilgilendiğinizde birlikte vakit geçirmiş olmuyorsunuz.

2- PARTNERİNİZE ALIŞMAK

Partnerinizin umursamaz davranışlarına o kadar alışıyorsunuz ki, artık onu görmüyorsunuz bile. Örneğin ev işlerini sürekli siz yapıyorken onun bir kenarda oturmasına alışmanız, ilişkinizin ilerlemesine engel olur.

3- GÜVEN SORUNU

3- GÜVEN SORUNU

İnsanların sizi daha yakından tanımaları için sınırlarınızı genişletmeniz ve onlara güvenmeniz gerekir. Aksi halde sağlıklı bir ilişki içinde olmanız pek de mümkün olmaz.

4- BİRBİRİNİZİN SINIRLARINA SAYGI DUYMAMAK

Herkesin yapmak istemediği ve sınır koyduğu alışkanlıkları ve davranışları olabilir. Önemli olan bu sınırlara saygı duymak ve onları olduğu gibi kabul etmek. Örneğin; sevgiliniz romantik komedi filmlerinden nefret ediyorsa buna saygı duymalı bir ikinizin de seveceği bir tür film seçmelisiniz.

5- BAKIMA ÖNEM VERMEMEK

5- BAKIMA ÖNEM VERMEMEK

İlişkinizin süresi uzadıkça kendinizi salmanız ve öz bakımınıza daha az özen göstermeniz çoğu ilişkide görülen bir durum. Oysa ki öz bakım herkes için önemlidir ve asla aksatmamanız gerekir.

6- ÖZ SAYGI DÜŞÜKLÜĞÜ

Düşük öz saygı, bir ilişki için en büyük tehdittir. Bu insanlar reddedilmekten korkarlar, partnerleri için yeterince iyi olduklarına inanmazlar ve hep kendilerini korkulan sona, yani ayrılığa hazırlarlar. Öz saygısı düşük biriyle ilişkiye başlamak hem yorucu hem de sıkıcı olabilir.

7- ÇATIŞMADAN KAÇINMAK

7- ÇATIŞMADAN KAÇINMAK

Çatışmalardan kaçınarak ilişkinizi kurtardığınızı düşünebilirsiniz ama bu oldukça yanlış bir hareket. Çatışmalardan kaçınmak yalnızca sorunları halı altına süpürmektir ve o sorun eninde sonunda yeniden ortaya çıkar.

Partnerinizle doğru bir şekilde tartışarak var olan sorununuza çözüm bulmak uzun soluklu bir ilişkinin en güvenilir sırrıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toksik bir ilişki nasıl düzeltilir?