İlişkinizin sizi mutsuz ettiğinin 7 kanıtı

Çoğu insan ilişkisinden mutsuz olduğunu kendine itiraf etmekte zorlanır. Bunun en büyük nedeni yalnızlık korkusu... Her ne kadar yalnızlıktan korksanız da, mutsuz bir ilişkide olmak sizi mental olarak yorabilir. Şimdi kendinize karşı dürüst olmanın tam vakti! Mutsuz bir ilişkide olduğunuzun 7 belirtisini derledik...

05 Nisan 2021, Pazartesi 15:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- İLİŞKİDE HAPSOLMUŞ HİSSEDERSİNİZ

1- İLİŞKİDE HAPSOLMUŞ HİSSEDERSİNİZ

Bir ilişkideymiş gibi hissetmektense sanki yokuş çıkıyormuş gibi yorulduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Partnerinizle birlikte olmak size sanki yapmamanız gereken bir şeymiş gelebilir. Kendinizi 'mecbur olduğunuz' için partnerinizin yanında olduğunu düşünüyorsanız, bu ilişkide mutsuz olan taraf sizsiniz.

2- ONUN YANINDAYKEN TEDİRGİN HİSSEDERSİNİZ

Birlikte olduğunuz kişinin sürekli sizi eleştirmesine ya da tepki göstermesine maruz kalmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Bugün nasıl bir ruh halinde olacağını tahmin etmekten yorulmuş da olabilirsiniz. Bu durum sizi sıktıysa, ilişkinizi tekrar gözden geçirin.

3- GEÇİNMEKTE ZORLANIRSINIZ

3- GEÇİNMEKTE ZORLANIRSINIZ

Birlikteyken hep tartışıyor, hiç ortak nokta bulamıyorsanız, belki de iki farklı dünyaya aitsinizdir. Tüm bu kavgalar sizi yorduğunda kendinizi bu ilişkiye değip değmeyeceğini düşünürken bulabilirsiniz.

4- PARTNERİNİZLE VAKİT GEÇİRMEK İSTEMİYORSUNUZDUR

Partnerinizle vakit geçirmektense ailenizle ya da arkadaşlarınızla vakit geçirmek size daha cazip gelebilir. Kendinizi onunlayken içine kapanmış hissedebilirsiniz.

5- KENDİNİZ OLMAKTAN ÇEKİNİRSİNİZ

Partnerinizle mutsuzsanız, onun yanında 'kendiniz' gibi davranmaktan çekinirsiniz. Doğru bir ilişkide önemli olan her iki tarafın da rahat ve kendi gibi olmasıdır. Biri sizi bundan alıkoyuyorsa, devam etmenin bir mantığı yok!

6- TÜKENDİĞİNİZİ HİSSEDERSİNİZ

6- TÜKENDİĞİNİZİ HİSSEDERSİNİZ

Toksik bir ilişkideyseniz, tükenmiş ve aklınızı kaybediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Onunla ne kadar vakit geçirirseniz, o kadar dağıldığınızı hissedersiniz.

7- ARTIK ÇEKİCİ GELMİYOR

Aşk kıvılcımları kaybolduğu zaman partneriniz de size çekici gelmemeye başlar. Bu durumda kendinizi başka insanları beğenirken bulabilirsiniz. Bu durumu fark ettiğiniz zaman, yanlış bir karar vermeden önce ilişkinizin gidişatını karşılıklı konuşun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu alışkanlıklarınız varsa, sevmekten korkuyorsunuz