İlişkinizle ilgili çevrenizdekilere anlatmamanız gereken 8 detay

Evet, elbette paylaşım yapmak insan olmanın gerekliliklerinden, özellikle de konu ilişkimizse içimizi dökmeden rahatlayamıyoruz. Ancak her şeyin bir sınırı olmalı. İlişkimizle ilgili arkadaşlarımızla paylaştığımız bazı konular daha sonra başımızı ağrıtabilir. İşte ilişkinizle ilgili çevrenizdekilere asla anlatmamanız gereken 8 detay.

04 Mart 2021, Perşembe 16:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cinsel hayatınız

Cinsel hayatınız

Sevgilinizle uzun zamandır birlikte olmadınız. Neden olduğundan da emin değilsiniz. Bunun için kız arkadaşlara başvurup onlarla konu üzerinde sohbet döndürmeniz ‘gerekli’ değil. Yapmayın. Çünkü emin olun, arkadaşınız da dönüp size “Ah şekerim, bizde de birkaç aydır tık yok!” diyecek. Amerikalı çift terapisti Irina Firstein:

Bu tip yorumlar, problemleri normalleştiriyor. Arkadaşınız aslında size yardım etmek istiyor. Ancak doğru talimatları vermesi olası değil. Ayrıca seks hayatınız size özel, mahrem bir bölge. Pek çok insan, bu konuda sizin gibi dürüst ve içten olmayabilir. Arkadaşınızın yapacağı yorum sizi daha çok üzebilir, rahatsız da edebilir; yardımı olmaz. Eğer yatak odanızda sorunlar yaşıyorsanız, bunu sadece partnerinizle konuşun Eğer konuyla ilgili bir çözüme ulaşamıyorsanız, bir seks terapistine başvurmakta fayda var. Terapist nerede eksiklikler veya boşluklar olduğunu, uzman gözüyle size anlatacaktır. Arkadaş gibi değil.

diyor.

Eşinizin yakınlarıyla ilgili dedikodu yapmayın

Eşinizin yakınlarıyla ilgili dedikodu yapmayın

Annesi veya kız kardeşiyle ilgili başkalarına yakınmayın, şikayette bulunmayın. Kelimelerin dönüp dolaşıp eşinizin kulağına gelip gelmeyeceğini bilemezsiniz. İlle de bir şeyin dedikodusunu yapmak istiyorsanız bu, eşinizin en yakınındakilerle ilgili olmamalı.

 Aldatma ya da aldatılma hikayeniz

Aldatma ya da aldatılma hikayeniz

İkinizden biri duygusal ya da fiziksel olarak aldattıysa (evet, ikisi de birbirinden farklı ve evet ikisi de sadakatle ilgili) bunu annenize veya kardeşinize anlatmayı çok isteseniz de yapmayın. Siz gün gelir aranızda bu sorunu çözmüş olsanız ya da ayrılmış olsanız bile, onlar bu çok önemli bilgiyle dolu olacakları için bunu ne zaman, nerede kullanacakları belli olmayacak. Siz anlattığınıza pişman olmakla kalacaksınız.


Eşinizin özel hayatı

Eşinizin özel hayatı

Eşinizin özel bir durumu / sorunu (aile, sağlık, iş gibi…) olduğunda ve sırrını bildiğinizde bunu saklamayı ve ağızınızı kapalı tutmasını bileceksiniz. Aranızdaki güven duygusunun stabil olabilmesi için en sağlıklısı bu. Size ait olmayan ve sizin en yakınınız olan insanın en özelini başkalarına anlatmanız, dürüstlük kurallarını çiğnediğiniz anlamına gelir. Sadece onu dinleyin, konuşmasına izin verin, şefkatli olun ve empati kurun.

Eşinizin finansal durumu

Eşinizin finansal durumu

Para konusunda hata yaparsa… Zaten hata yapmak onun için yeterince utanç verici olacak bir de para için olduğunu düşünsenize… Unutmayın erkekler için maddi konular çok önemli ve kendilerini güçlü hissetmelerinde paranın rolü büyük. Finansal konularda yaşadığı sıkıntıları, insanların önünde konuşmayın.

 İlişkiniz hakkında şikayetleriniz

İlişkiniz hakkında şikayetleriniz

İlişkiniz hakkında sık sık şikayet etmek soruna neden olabilir. Arkadaşlarınız olayı sadece sizden dinliyor olacaktır ve sevgilinizin cevap hakkı olmayacaktır. Kısa süre içinde arkadaşlarınız da sevgilinize negatif bir açıdan bakmaya ve ayrılmanızı desteklemeye başlayacaktır.

 Eşinizin eski ilişkileri

Eşinizin eski ilişkileri

Arkadaşlarınızın, sevgilinizin eski ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmasına hiç gerek yok. Dört yıl önce kiminle birlikte olduğu sadece sevgilinizi ilgilendiren bir konudur, arkadaşlarınızı ilgilendirmez.

 Eşinizi eski sevgilinizle kıyaslamayın

Eşinizi eski sevgilinizle kıyaslamayın

Son olarak yeni sevgilinizi eski sevgiliniz ile kıyaslamak sorundan başka bir işe yaramayacaktır. İlişkiniz hakkında özel konuları paylaşmak bir yana, kıyaslama yapmak yeni ilişkinize de çok zarar verecektir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk mutfakta yaşanıyor güzelim: Aşk hayatınızı güzelleştirecek 15 yiyecek