İlk buluşmada heyecanı gidermenin 10 yolu

İlk buluşmada heyecan kaçınılmazdır. Hatta heyecanlanmıyorsanız bir sıkıntı var demektir. Belki de buluşmayı o kadar istemiyorsunuz. Ama kararında bir heyecan söz konusuysa, her şey yolunda demektir. Peki bu dozunda heyecanı nasıl dizginleyebilirsiniz? İlk buluşmada heyecanı gidermenin yollarını anlattık.

24 Nisan 2021, Cumartesi 12:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Onunla bir daha buluşmayacağını düşün

Onunla bir daha buluşmayacağını düşün

İlk buluşmada gerginlik yaşadığında ilk buluşmada nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını unutman çok normal. Bu durumun önüne geçmek için yapabileceklerin arasında asıl önemlisi gerginliğin çığ gibi büyümesine izin vermemek için buluşma öncesi gerginliğe takılmamak. Gerildiğini hissettiğinde abartılacak bir şey olmadığını kendine hatırlat. Hatta onunla bir daha buluşmayacağını düşünerek rahatlayabilirsin.

Nefes egzersizini biz öğretiyoruz

Nefes egzersizini biz öğretiyoruz

İlk buluşma gerginlik nedeniyle olduğun gibi davranamayabilirsin. Bunun basit bir buluşma olduğunu düşünerek derin nefes almalısın. Hatta “sinir sistemi için doğal bir sakinleştirici” olarak nitelendirilen 4-7-8 tekniği uygulayarak stres seviyesinin düşmesini sağlayabilirsin. Dilinin ucunu üst dişlerinin arkasına yerleştir. Tüm nefesini ıslık sesine benzer bir ses çıkararak boşalt. 4’e kadar sayarak burnundan nefes al. Nefesini tutup 7’ye kadar saydıktan sonra nefesini ıslık sesine benzer bir ses çıkararak, 8’e kadar sayarak ağzından boşalt. Egzersizi 3 kere daha tekrarlayarak 4’e tamamladığında gerginliğinin azaldığını göreceksin.

 Zayıf yönlerini değil güçlü taraflarını düşün

Zayıf yönlerini değil güçlü taraflarını düşün

Buluşmadan önce güçlü yönlerini ve sana kattıklarını düşünebilirsin. Bu sayede daha motive olarak ilk buluşma için yola çıkabilirsin. Elbette bunu yaparken kimseye hiçbir şey kanıtlamak zorunda olmadığını unutmamalısın.

 Buluşma öncesi kendini meşgul et

Buluşma öncesi kendini meşgul et

İlk buluşma gerginlik azaltmanın en iyi yollarından biri zihnini meşgul etmek. Gerginliği özgüvene dönüştürmek için spor yapmaya ne dersin? Daha enerjik hissetmek için haraketli müzikler de dinleyebilirsin.

 Bilmediğin bir mekanı tercih etme

Bilmediğin bir mekanı tercih etme

Ev sahipliği avantajını kullanıp sevdiğin bir mekanda buluşmayı önerebilirsin. Böylece hem gerginliğin azalır hem de herhangi bir aksilik yaşanması olasılığını azaltmış olursun.


 En rahat hissettiğin kıyafetlerini giy

En rahat hissettiğin kıyafetlerini giy

Elbette en iyi halinizle görünmek istersiniz. Ancak, her zamanki tarzınızın dışına çıkmamaya özen gösterin. Bu sayede kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca giyim tarzınız sizi siz yapan özelliklerden biri… Bu yüzden, flörtünüzde farklı bir izlenim bırakmak istemezsiniz.


Kendini güvende hissedeceğin planlar yap

Kendini güvende hissedeceğin planlar yap

İlk buluşmada gerginlik belirsizlikten kaynaklanıyor. Bu nedenle belirsizlikleri oratadan kaldırmak için B planı yapmalısın. Örneğin mekandan kaynaklanan aksaklıklar olmasına ihtimaline karşı ikinci bir mekan belirleyebilirsin. Durumdan bir arkadaşını haberdar edip durum kötü gittiğinde onu yanına çağırabileceğini söyleyebilirsin.

 Buluşmadan önceki gün arkadaşlarınla rahatla

Buluşmadan önceki gün arkadaşlarınla rahatla

Etrafınızda sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlar olduğunda, daha huzurlu hissedebilirsiniz. Sevdiklerinizle vakit geçirin, sorunlarınızı paylaşın, gülün ve rahatlayın.

Bir gece önce kendii rahatlatarak uyu

Bir gece önce kendii rahatlatarak uyu

Yorucu bir gün sonrasında eve gelip kendinizi yatağa atarak uyumak cezbedici geliyor olabilir. Yine de sıcak bir duş almak, kitap okumak gibi düzenli alışkanlıklar, kendinizi değerli hissetmenizi sağlar ve zihninizi rahatlatır. 7-8 saatlik dinlendirici bir uyku da stresi azaltmak için etkili yöntemler arasında.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anneci mi aşırı kıskanç mı?: Sorunlu erkeklerle başa çıkmanın yolları