İlk buluşmada sorulacak en iyi 7 soru

İlk buluşma karşınızdakini daha iyi tanıyabilmek için karşılıklı sorularla geçer. Bu sorular çoğunlukla aynı olduğundan hem buluşma sıkıcı bir hal alır, hem de ezbere cevaplar karşınızdakinin karakterini anlamanızı zorlaştırır. Bir online tanışma platformu ilk buluşma için ideal 7 soru hazırladı. İşte o sorular…

A A

İlk buluşmada sorulan aile, eğitim ve iş ile ilgili soruların bir adım ötesine geçerek gerçekten uyumlu olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacak sorular...

1. ÖLMEDEN ÖNCE YAPILACAKLAR LİSTENDE NELER VAR?

1. ÖLMEDEN ÖNCE YAPILACAKLAR LİSTENDE NELER VAR?

Bu soru karşınızdakinin hayata dair hayallerini ortaya koyar. Üstelik verdiği cevap size de uygunsa bu hayali birlikte gerçekleştirme şansınız artar. Bu kimisi için paraşütle atlamak, Everest’e tırmanmak, safari yapmak gibi ilginç deneyimler olurken, bir başkası için hayalindeki restoranı açmak gibi işle ilgili bir hayal olabilir. Kim bilir belki de okul/hastane yaptırmak gibi amaçları olan bir yardımseverle karşılaşabilirsiniz.2. SENİN İÇİN İDEAL TATİL NEDİR?

2. SENİN İÇİN İDEAL TATİL NEDİR?

Tatil deyince deniz, güneş, kum üçlüsünden başka bir şey düşünemeyen biri, ideal tatili evde maç/dizi izlemek olan biri ile anlaşamaz mı? Elbette anlaşır ancak bu durumu en başından bilmekte fayda var. Tatil her şey demek değil ama ne derler bilirsiniz, arkadaşını en iyi tatilde ya da yolculukta tanırsın. O yüzden en baştan karşınızdakinin tatil anlayışını bilmekte fayda var.

3. BUGÜNE KADAR YAPTIĞIN EN BÜYÜK ÇILGINLIK NEDİR?

3. BUGÜNE KADAR YAPTIĞIN EN BÜYÜK ÇILGINLIK NEDİR?

Herkes zamanında biraz da olsa çılgınlık yapmıştır ama bunu hele de ilk buluşmada anlatmak pek kolay olmayabilir. Bu anılar bazen eğlenceli anlar olurken bazen de zor duruma düştüğümüz durumlar olabilir. Ancak yaptığı çılgınlığı keyifle anlatıyor ve sizi güldürüyorsa, karşınızda kendine güvenen ve eğlenceli biri var demektir, ne duruyorsunuz bir içecek daha ısmarlayın.

4. SENCE İDEAL EVCİL HAYVAN HANGİSİ, KEDİ Mİ KÖPEK Mİ?

4. SENCE İDEAL EVCİL HAYVAN HANGİSİ, KEDİ Mİ KÖPEK Mİ?Evcil hayvan beslemenin ilişkilerle ne alakası var dediğinizi duyar gibiyiz. Evcil hayvan tercihi bir insan hakkında sandığınızdan çok daha fazlasını anlatır. Kedi sahipleri, onları olduğu gibi kabul eder ve onlara özgür yaşamaları için alan tanır. Köpekler ise daha çok sorumluluk bilinci yüksek ve disiplinli yaşamayı sevenlerin tercihi. Her ikisini de seçmeyip hamster, su kaplumbağası, papağan gibi ilginç evcil hayvanlarını seçerse, insanları farklılıklarıyla seven, toleranslı biri olması olası. Peki, hamster beslemeye siz ne kadar toleranslısınız?

5. YARIN PİYANGO ÇIKSA İLK OLARAK NE YAPARSIN?

5. YARIN PİYANGO ÇIKSA İLK OLARAK NE YAPARSIN?

Tamam biliyoruz herkes önce paranın bir kısmını bağışlıyor… Ama asıl merak ettiğimiz kendinize ayırdığınız kısımla ne yapmayı planladığınız. Emlak işine girmek, taksi plakası almak gibi fikirlerle geliyorsa tam bir finansçıyla karşı karşıyasınız. Tekne almak, dünyayı gezmek gibi cevaplarını aldıysanız maceracı bir hayalperestlesiniz. Bu soruyu önce kendinize sorabilir ve gerçekte ne yaparsınız diye düşünebilirsiniz. Benzer cevaplar verdiyseniz bu bir Crush olabilir.

6. HEP AYNI MEVSİMDE YAŞAMAK ZORUNDA OLSAYDIN HANGİSİNİ TERCİH EDERDİN?

6. HEP AYNI MEVSİMDE YAŞAMAK ZORUNDA OLSAYDIN HANGİSİNİ TERCİH EDERDİN?

Kimimiz kış insanıdır, kar yağdığında onlardan mutlusu yoktur, kimimiz de yazı sever, sandaletler püfür püfür elbiseler, şortlar giymek için adeta gün sayar. Partneriniz kış insanıysa kayak tatili veya karlar altında Kapadokya’ya takviminizde yer açın. Bir yaz insanıyla buluştuysanız, açık hava film gösterimleri ve festivallere birlikte gitme planı yapabilirsiniz.


7. TAKIM SPORU MU BİREYSEL SPORLAR MI TERCİH EDERSİN?

7. TAKIM SPORU MU BİREYSEL SPORLAR MI TERCİH EDERSİN?


İlgilendiğimiz spor dalı insanlarla iletişimimiz hakkında ipuçları verebilir. Örneğin basketbol, futbol, beyzbol gibi takım sporlarında oynamayı tercih edenlerin iletişim güçleri kuvvetlidir. Ekip olarak hareket etmek, iş bölümü yapmak, bir iş yaparken yardım almak ve yardım etmek onlar için hayatın doğal akışının parçasıdır. Partneriniz takım ruhunu seviyorsa, birlikte yemek yapmak sizin için keyifli bir aktivite olabilir. Tenis, atıcılık, yüzme, koşu gibi spor dallarını ise daha çok lider ruhlu, bir işi tek başına yapmaktan hoşlananlar tercih eder. Böyle biriyle yolunuz kesiştiyse kendi ayakları üstünde duran güçlü karakterler ilgisini çekecektir.

Kaynak: happn

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Probiyotik deyip geçmeyin, her derde deva oluyor!