İlk buluşmada yemesi tehlikeli olan 10 yemek

İlk buluşmada hiç menünün en zor yemeğini seçtiniz mi? Çenenizden akan yağlar, buluşmadan sonra eve gittiğinizde ağzınızdaki sarımsak kokusu... Bunların tamamı özgüveni baltalaya durumlar. Bu nedenle ilk buluşmada yenecek yemeğin doğru seçilmesi gerekir. Peki ilk buluşmada ne yenmemeli?

27 Nisan 2021, Salı 12:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Salata

Salata

Marulu ağzına sığdırmak için suratında oluşacak garip ifade, ağzının kenarından damlayan yağlar, son anda çataldan düşen domates. Maydanoz, domates ve diğer yeşillikler siz hiç fark etmeden dişlerinizin arasında yerini alacak ve ortamda güzel bir espri döndüğü an ilk gülümsemenizde sizi rezil edecek.


Spaghetti

Spaghetti

Sevgiliyle buluşmada Spaghetti yemek filmlerdeki gibi öpüşmeyle bitmiyor elbette. Onun karşısında çenene ya da temiz açık renk kıyafetine bulaşan sosla durmak pek de hoş olmayacaktır.

Hamburger

Hamburger

İlk buluşmada yenmemesi gereken yemekler listemizde hamburgere yer vermesek olmazdı. Çünkü hamburgeri yeme zorluğu lezzetiyle doğru orantılı. Hamburgeri tutarken ve ağzına götürürken doğru açıyı yakalamasının. Aksi hale dökülen ketçaplar, elden kayıp giden ekmek, tabağa düşmek için can atan marul derken ilk buluşma kâbusa dönüşebilir.

Balık

Balık

Sindirimi kolay, protein ve Omega-3 zengini balık faydalı ve harika besin olsa da ilk buluşmada balık yemek pekiyi fikir değil. Balığın omurgasına dikkat ederken onunla ilgili ayrıntıları kaçırabilirsin.


Sarımsak

Sarımsak

Canın Kayseri mantısı istemiş olabilir ama tek başına olduğunda yemeyi tercih etmelisin. Ancak ilk izlenimin hoş olmadıysa ve onun senden uzaklaşmasını istiyorsan sarımsaklı ekmek de önerimizdir.

Tavuk kanat

Tavuk kanat

İlk buluşmada yenmemesi gereken yemekler arasında tavuk kanat da var. Tavuk kanadı ellerinle yiyerek ona boş yüzük parmağını gösterebilirsin. Ancak 10 parmağın yağ içinde kalır. Çatalla yemek mi bunu denememelisin.

Çorba

Çorba

Özellikle kış aylarında çorbanın sofralardan eksik edilmemesi gerektiği elbette doğrudur. Ancak ilk buluşmada çorba içmek gibi bir hataya düşmemelisin. Çünkü ne yaparsan yap hüpleme sesi çıkabilir, dilin yanabilir, damlayabilir. Kısacası çorba, kâseden ağzına ulaşana kadar geçen o kısa sürede büyük gerginliğe neden olur.

Süt mısır

Süt mısır

Mis gibi süt mısıra kim 'hayır' diyebilir? Elbette ki ilk buluşmasını yaşayan siz diyeceksiniz. Çünkü mısır mutlak dişlerinizin arasına girecek ve kürdan bulamadığınız sürece dişlerinizin arasında kalacaktır. 


Aşırı baharatlılar

Aşırı baharatlılar

Özellikle fazla bilmediğiniz, sık sık yemediğiniz (örn. Hint ya da Meksika usulü) bol baharatlı yiyecekler ilk buluşmalar için oldukça risklidir. Alışkın değilseniz fazla acılı bir yiyecek, sizin kızarıp terlemenize hatta belki de hıçkırık tutmasına sebep olur. Yemekten sonra da biraz vakit geçirecekseniz, baharatlı yiyecekten rahatsız olan midenizin keyfinizi kaçırmasına sebep olabilirsiniz.


Adını bilmediğiniz yemekler

Adını bilmediğiniz yemekler

Eğer adını bilmediğiniz bir yemek varsa bu seferlik söylememeyi tercih edebilirsiniz. Fakat samimi bir şekilde karşınızdakine ya da garsona nasıl okunduğunu sormak da sempatik bir hava yaratabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk buluşmada heyecanı gidermenin 10 yolu