İlk yıla özel ek katkı payı DEV BES’te

İlk yıla özel ek katkı payı DEV BES’te

Anadolu Hayat Emeklilik, Dünya Engelliler Vakfı iş birliğiyle DEV BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) planını satışa sundu.

16 Kasım 2020, Pazartesi 17:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

18 yaşını doldurmuş, medeni haklarını kullanma ehliyetine haiz engelli bireyler için düzenlenen, emeklilikte ek gelir imkanı sunan ve sektörde ilk olan DEV BES, katkı payı ve ilk yıla özel ek katkı payı hediyesi ile dikkat çekiyor.

Bir ilke imza attık

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, “Müşterilerimizin değişen ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek ürün portföyümüzü söz konusu ihtiyaç ve beklentilere uygun şekilde sürekli olarak güncelliyor ve çeşitlendiriyoruz. DEV BES, portföyümüze eklenen yeni bir ürün ve sektörümüzde engelli bireylere yönelik sunulan ilk bireysel emeklilik planı olma özelliğini taşıyor. Engelli bireylerin emeklilik dönemlerinde ek gelir elde etmesini sağlayan DEV BES’te, yüzde 25 olan devlet katkısına ek olarak ilk yıla özel biz de yüzde 5 oranında ek katkı hediye ediyoruz. Böylece katkı oranı yüzde 30’a ulaşmış oluyor. İstatistiklere baktığımızda, Türkiye’de bu şekilde özel bir durumu olan yaklaşık 5 milyon kayıtlı vatandaşımız var. Biz de bu vatandaşlarımıza destek olacak birtakım ürünler çıkarmak ve onlar için farkındalık yaratmak istedik. DEV BES, bu kitleye özel olarak sunduğumuz ilk ürün. Ancak bundan sonra engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak yeni ürün tasarımlarına devam etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uygulamalara kızıp mesaiyi terk eden çalışan tazminatsız kovulacak