İlyas İlbey: Eşime bakıp oyunu unutuyorum

Yasemin Yalçın ile eşi İlyas İlbey yakında Bakırköy'de açacakları 'Sahne 74-Yasemin Yalçın Sahnesi'nde 'Vee Perde' adlı oyunda başrolü paylaşacak. 12 yıl aradan sonra karşılıklı oynayacaklarını söyleyen İlyas İlbey ''Eşime ve oyunculuğuna hayranım. Bazen sahnede durup, onu seyrediyorum. Dalıp gidiyorum. Kendi oyunumu unutuyorum. O gerçek bir star'' dedi

14 Ocak 2019, Pazartesi 09:18 Son Güncelleme:
A A
İlyas İlbey: Eşime bakıp oyunu unutuyorum

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, 12 yıl sonra 'Vee Perde' oyunuyla seyirci karşısına çıkacak.

Çift, şu sıralar yeni oyunları 'Vee Perde'nin provalarını sürdürüyor. Son olarak Michael Frayn'ın ödüllü eseri 'Oyunun Oyunu'nu 2007'de Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahneye koyan Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, 12 yıl sonra 'Vee Perde' adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

2 PERDELİK KOMEDİ

Hidayet Erdinç'in yönettiği, dekorunu Barış Dinçel'in hazırladığı komedi oyunu 2 perdeden oluşuyor. Neil Simon'un 'The Sunshine Boys' hikayesinden yola çıkılarak iki komedyenin hayatını anlatan oyunda, geçmişten günümüze Türk temaşa sanatından örnekler verilecek.

YENİ BİR TİYATRO

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, Bakırköy'de 'Sahne 74-Yasemin Yalçın Sahnesi'ni açmaya hazırlanıyor. Yıllarca 'Sinema 74' olarak hizmet veren binayı, 'Sahne 74' olarak sanatseverlerle buluşturacak olan çift, ''Amacımız burayı repertuvar tiyatrosu haline getirmek'' diyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mehmet Ali Erbil vasiyetini hazırladı!