En iyi 5 Bruce Willis filmi (IMDb puanına göre)

Aksiyon filmlerinin sevilen yüzü Bruce Willis, oyunculuk kariyerine Broadway yapımı Heaven and Earth’de rol alarak başladı. Onu asıl üne kavuşturan ise, "Moonlighting" isimli televizyon dizisindeki rolü oldu. Dizide dedektif David Addison Jr.’ı canlandıran Willis, bu rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Golden Globes (Altın Küre) ve Emmy Ödülleri kazandı. Başarılı oyuncu, unutulmaz televizyon dizisi Friends’e konuk oyuncu olarak katıldığı bölümdeki performansıyla Emmy Ödülü’ne ikinci kez layık görüldü. Kariyeri boyunca birçok sinema filmi ve TV dizisinde rol alan oyuncu aynı zamanda yapımcı ve müzisyendir. Hollywood’un usta oyuncusu Bruce Willis’in en beğenilen filmlerini sizin için derledik.

03 Şubat 2020, Pazartesi 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
5. Lucky Number Slevin

5. Lucky Number Slevin

Bruce Willis, Josh Hartnett, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Stanley Tucci ve Lucy Liu'nun rol aldığı 2006 yapımı suç-gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Paul McGuigan yaptı. Senaryosu Jason Smilovic tarafından kaleme alınan film gişede hatırı sayılır bir başarı elde etti.

IMDb Puanı: 7,7 

Lucky Number Slevin filminin konusu

Hayatındaki her şey kötüye gitmeye başlayan Slevin’ın (Josh Hartnett), yaşadığı bina mühürlenmiştir. Bir soyguncuya kimliğini kaptıran ve kız arkadaşı tarafından aldatıldığını öğrenen Slevin biraz uzaklaşmanın iyi geleceğini düşünmeye başlamıştır. Arkadaşı Nick’ten  New York’taki dairesinin anahtarını ister. Ancak kötü talih orada da yakasını bırakmayacaktır.

4. The Fifth Element (Beşinci Element)

4. The Fifth Element (Beşinci Element)

Senaryosu Robert Mark Kamen tarafından yazılan, Luc Besson tarafından yönetilen 1997 yapımı bilim kurgu türündeki filmin başrollerinde Bruce Willis, Gary Oldman ve Milla Jovovich rol aldı. Fransız filmi olan Beşinci Element’in orijinal dili İngilizcedir. 

IMDb Puanı: 7,7

The Fifth Element (Beşinci Element) filminin konusu

Özel kuvvetlerde eski bir binbaşı olan Korben Dallas (Bruce Willis) taksi şoförlüğü yapmaktadır. 23. yüzyılda geçen filmde dünya yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Dünyayı yok etmeye çalışan şeytani güç bir gezegen biçimde dünyaya yaklaşmaktadır. Dallas, yolunun kesiştiği genç bir kadınla birlikte Dünyayı kurtaracak dört mistik taşı aramaya başlar.

3. Twelve Monkeys (12 Maymun)

3. Twelve Monkeys (12 Maymun)

Başrollerini Brad Pitt, Madeleine Stowe ve Bruce Willis’in paylaştığı 1995 yapımı dram - bilim kurgu türündeki filmin yönetmenliğini Terry Gilliam yaptı. Senaryosu Chris Maker, David Peoples ve Janey Peoples tarafından yazılan film, teması zamanda yolculuk olan en önemli filmlerin arasında yer alıyor.   

IMDb Puanı: 8 

Twelve Monkeys (12 Maymun) filminin konusu 

Tüm insanlığı tehdit eden bir virüs 5 milyar insanın ölümüne neden olmuştur. Kurtulmayı başaran az sayıda insan yer altında oluşturdukları barınaklarda yaşamlarını devam ettirirler. Virüsü yok edecek bir çözüm bulan insanlar, geçmişe yolculuk edebilmek için bir zaman makinesi yaparlar. Test sürüşü için eski bir hükümlü olan James Cole gönüllü olur. James kendini yedi yıl öncesinde bir akıl hastanesinde bulur. Neden orada bulunduğunu açıkladığında gerçekten akıl hastası olduğunu düşünmeye başlarlar. 

2. The Sixth Sense (Altıncı His)

2. The Sixth Sense (Altıncı His)

M. Night Shyamalan'ın yazıp yönettiği, 1999 yapımı psikolojik korku türündeki filmin başrolünde Bruce Willis oynadı. Haley Joel Osment ve Toni Collette’in rol aldığı film IMDb’deki en iyi 250 film arasında yer alıyor. 

IMDb Puanı: 8,1

The Sixth Sense (Altıncı His) filminin konusu

Çocukluk travmalarını atlatamamış bir psikolog olan Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis), kendisi gibi sorunlu bir çocuk olan Cole’un doktorluğunu yapmaktadır. Zaman geçtikçe Crowe ile yakınlaşan Cole, ona daha önce kimseyle paylaşamadığı bir sırrını açıklayacaktır. Bu sır ikisi için de bir kırılma noktası olacaktır. Film sürpriz finaliyle çok konuşuldu.  

IMDb Puanı: 8,1

1. Die Hard (Zor Ölüm)

1. Die Hard (Zor Ölüm)

Bruce Willis’in başrol oynadığı 1998 yapımı gerilim- aksiyon türündeki filmin yönetmenliğini John McTiernan üstlendi. Senaryosu Steven E. de Souza ve Jeb Stuart tarafından kaleme alınan Die Hard, serinin ilk filmidir. Alan Rickman ve Bonnie Bedelia gibi isimlerin de rol aldığı film, kült filmler arasına girmeyi başarmıştır. 

IMDb Puanı: 8,2

Die Hard (Zor Ölüm) filminin konusu

New York polis departmanı dedektifi John McClane, karısıyla olan sorunlarını çözmek ve barışmak için Los Angeles’a gider. Şirketinin düzenlediği yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’da bulunan karısı Holly’nin yanına geldiğinde Karısı ve diğer rehineleri kurtarmak için amansız bir mücadeleye girecektir.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder