Angelina Jolie Filmleri: En iyi en çok izlenenler ve beğenilen 10 Filmi (IMDB Puanları)

Angelina Jolie, beyaz perdeyi süsleyen en göz alıcı ve yetenekli aktristlerinden biri. 2015’teki By the Sea filminden 2019’a yani Malefiz: Kötülüğün Gücü’ne kadar neredeyse 4 yıl uzun metrajlı bir filmde yer almadı. Angelina Jolie, 2019’da Malefiz: Kötülüğün Gücü’nün gelişiyle beyaz perdede iyi bir performans sergiledi. 2020’de Marvel Sinematik Evreni filmlerinden ikincisi bizi yepyeni bir süper kahraman ekibiyle tanıştıracak. Angelia Jolie de The Eternals filminde Thena rolünü seslendirecek. Biz de dönem dramlarından animasyonlara, gişe rekorları kıran kült klasiklerden çok daha fazlasını içeren Angelina Jolie’nin en iyi 10 filmini sizin bir araya getirdik. İşte IMDb’ye göre mutlaka izlemeniz gereken en iyi Angelina Jolie filmleri…

19 Ocak 2021, Salı 11:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
10. Mr. & Mrs. Smith (Bay ve Bayan Smith)

10. Mr. & Mrs. Smith (Bay ve Bayan Smith)

2005 yapımı Mr. & Mrs. Smith (Bay ve Bayan Smith) filminin başrollerinde Brad Pitt, Angelina Jolie ve Adam Brody yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Doug Liman yapıyor.

Brad Pitt'in Angelina Jolie ile rol aldığı ve Jennifer Aniston'dan boşanmasına neden olan olay filmi "Bay ve Bayan Smith". Angelina Jolie ve Brad Pitt bu filmde tanışıp evlendiler. 

Bay ve Bayan Smith filminin konusu

Bay ve Bayan Smith filmi, kiralık katil olduklarını birbirlerinden saklayan çiftin sıradışı bir çiftin maceralarını konu alıyor. 

John ve Jane Smith evli normal bir hayat süren, banliyöde yaşayan ve normal hayatları olan bir çifttir. Ancak her ikisinin de gizli bir işi vardır: suikastçi. İkisi de gerçek işlerini birbirinden gizlemektedir. Ta ki bir gün hedef olarak birbirini bulana kadar… İkisi de birbirlerinin gerçek kimliğini keşfettiğinde film yüksek oktanlı bir aksiyon gösterisine dönüşüyor.

Mr. & Mrs. Smith (Bay ve Bayan Smith) IMDb’den 6.5 puanla en çok izlenen filmler arasında. 

9. A Mighty Heart “Güçlü bir Kalp"

9. A Mighty Heart “Güçlü bir Kalp"

2007 yapımı A Mighty Heart “Güçlü bir Kalp” filminin başrolünde Angelina Jolie yer alıyor. Filmde Angelina Jolie’yi , Dan Futterman ve Irrfan Khan eşlik ediyor. A Mighty Heart filminin yönetmenliğini ise Michael Winterbottom yapıyor.

Eleştirmenlerin ve sinemacıların kalbini kazanan A Mighty Heart filminde Angelina Jolie bu filmdeki rolü için Altın Küre’ye aday gösterildi. 

Güçlü bir Kalp filminin konusu

Filmde, Jolie kayıp kocası Daniel’i (Dan Futterman) bulmak için zorlu bir yolculuk yapan Mariane Pearl’ü canlandırıyor. Wall Street Journal muhabiri olan kocası Danile Pearl Pakistan görevi sırasında terörist bir örgüt tarafından kaçırılır ve öldürülür. Mariane (Angelina Jolie) kocasının Pakistan’da yaşadıklarını ve ölümünün arkasındaki sır perdesini aralamak için Pakistan’a gider. A Mighty Heart, Angelina Jolie’nin oyunculuk açısından mükemmel filmlerinden biridir. A Mighty Heart filmi 6.6 IMDb puanıyla Angelina Jolie’nin en çok izlenen filmlerinden biri olarak öne çıkıyor. 

8. The Good Shepherd (Kirli Sırlar)

8. The Good Shepherd (Kirli Sırlar)

2006 yapımı Robert De Niro’nun yönettiği; Angelina Jolie, Matt Damon, Joe Pesci, Alec Baldwin, John Turturo, Robert De Niro ve Timothy Hutton oynadığı The Good Shepherd (Kirli Sırlar) aksiyon dolu bir casusluk filmi. 

Kirli Sırlar filminin konusu

Robert De Niro’nun bu filmi 2. Dünya Savaşı döneminde CIA’in kuruluş yıllarına ve sonrasındaki Soğuk Savaş dönemini konu alıyor. Angelina Jolie de CIA’in başı olan Adward Wilson ile evlenen Margaret Russell’ı canlandırıyor. The Good Shepherd (Kirli Sırlar) Angelina Jolie’nin yer aldığı en iyi filmler arasında. Filmin IMDb puanı ise 6,7. 

7. The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu)

7. The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu)

Yönetmenliğini Philip Noyce’un yaptığı 1999 yapımı The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu) filminin başrollerinde Denzel Washington ve Angelina Jolie yer alıyor.

Kemik Koleksiyoncusu filminin konusu

The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu) filminde Angelina Jolie genç dedektif Amelia Donaghy’yi canlandırıyor. Kriminolog Lincoln Rhyme (Denzel Washinton) saldırı sonucu yaralanır ve yatağa mahkum olur. Amelia çözmesi için çağrıldığı bir cinayet vakasında Rhyme ile tanışır. Filmde yolları kesişen bu iki insanın bir seri katili yakalamak için verdikleri mücadele anlatılıyor. Filmin IMDb puanı ise 6,7. 

6. Wanted (Aranıyor)

6. Wanted (Aranıyor)

2008 yapımı Wanted (Aranıyor) filminin yönetmenliğini Rus yönetmen Timur Bekmambetow yapıyor. Başrollerinde ise Angelina Jolie, James McAvoy, Morgan Freeman yer alıyor.

Wanted (Aranıyor) filminin konusu

Wanted'ta, McAvoy babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren heyecanlı bir genç olan Wes'i, Jolie ve Freeman ise oğlana mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan adlı deneyimli katilleri canlandırıyor. Wanted (Aranıyor) filminin konusu, Wes isimli adam uzun süredir kayıp olan babasının bir suikastçi olduğunu öğrenir. Babası öldürüldüğünde oğlu da babasının eski organizasyonuna alınır. Babasının izinden giden Wes, Fox (Angelina Jolie) ve Sloan (Morgan Freeman) tarafından mesleğin inceliklerini öğrenir. Heyecan, aksiyon ve adrenalin dolu Wanted filmi Angelina Jolie’nin yer aldığı en iyi filmler arasında gösteriliyor. Wanted filminin IMDb puanı ise, 6,7.


5. Gia

5. Gia

1998 yapımı Gia filminin yönetmenliğini Michael Cristofer yapıyor. Başrollerinde ise Angelina Jolie, Faye Dunaway, Elizabeth Mitchell yer alıyor. Dünyanın ilk süper modeli Gia Marie Carangi’nin hayatının konu edildiği Gia filminde Angelina Jolie başrolde oynuyor.

Gia filminin konusu

Gia filmi madde bağımlısı süper modelin AIDS ile sonlanan trajik yaşamına odaklanıyor. Filmde Angelina Jolie en seksi rollerinden birini canlandırıyor. Gia filmi televizyon için yapılan filmlerden biri. Gia filmi en iyi performans ödülünü de içeren iki Altın Küre ödülü aldı. 

Biyografik filmde Gia’nın moda dünyasındaki önlenemez yükselişi, bağımlılığı ve trajik sonu konu ediliyor. Gia’nın AIDS’ten ölen ilk kadınlardan biri haline gelmesinin üzücü hikayesinde Angelina Jolie performansıyla filme damga vuruyor. Gia filmi IMDb’de 7,0 puanla en iyi Angelina Jolie filmlerinden biri oluyor. 

4. Maleficent (Malefiz)

4. Maleficent (Malefiz)

2014 yapımı Malefiz’in yönetmenliğini Robert Stromberg yapıyor. Başrollerini ise Angelina Jolie, Elle Fanning ve Sharito Copley oynuyor. 

Maleficent (Malefiz) filminin konusu

Uyuyan güzel masalının kötünün tarafından bakılan yönüne odaklanan filmde güzel, saf kalpli genç bir kadın olan Malefiz’in ihanete uğramasını anlatılıyor. Barışcıl topraklarında huzurlu bir hayata sahip olan Malzefiz, istilacı bir krallık tarafından topraklarının tehdit edilmesiyle kalbi taşa dönüşür. Özel hazırlanan bu rol ile Angelina Jolie, beyaz perdeye o kadar güçlü bir şekilde geri döndü ki bu karanlık Disney filminde beklenenden daha iyi bir sonuç elde etti. Angelina Jolie’nin Malefiz filmi IMDb’den 7,0 puanla ilk 5 film arasında girmeyi başardı. 


3. Kung Fu Panda Serisi

3. Kung Fu Panda Serisi

2008 yapımı animasyon film yönetmenliğini Mark Osborne ve John Stevenson yapıyor. Kung Fu Panda serisinin üç filminde de IMDb’den aldığı puanlarla Angelina Jolie’nin en çok izlenen filmler arasında oldu. 5 yıldan uzun bir süren çalışma sonucu ortaya çıkan animasyon film Kung Fu Panda’nın orjinal seslendirme kadrosunda Jack Black, Ian McShane, Angelina Jolie bulunuyor.

Kung Fu Panda filminin konusu

Kung Fu Panda’nın konusu ise Kun Fu hayranı tembel bir pandanın Kung Fu dünyasının idol isimlerinin önderliğinde bir kehaneti yerine getirme öyküsünü anlatıyor.

2. Girl, Interrupted (Aklım Karıştı)

2. Girl, Interrupted (Aklım Karıştı)

1999 yapımı Girl, Interrupted filminin yönetmenliğini James Mangold yapıyor. Girl, Interrupted filminin başrollerinde ise Winona Ryder, Angelina Jolie ve Clea Duvall yer alıyor. 

Girl, Interrupted (Aklım Karıştı) filminin konusu

Girl, Interrupted filminin konusu ise intihar, gecelik ilişkiler ve kişilik bozukluğu tanısıyla bir psikiyatri kliniğine yatırılan yazar adayı 18 yaşındaki Susanna’nın bu klinikteki hastalarla kurduğu ilişkinin dramatik öyküsü anlatılıyor. Filmde Angelina Jolie, Lisa rolüyle yer alıyor. Bu film Angelina Jolie’ye en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ı kazandırdı. Girl, Interrupted IMDb’den 7,3 puan alarak Angelina Jolie’nin en iyi ikinci filmi oluyor. 

1. Changeling (Sahtekar)

1. Changeling (Sahtekar)

2008 yapımı Changeling (Sahtekar) filminin yönetmenliğini Clint Eastwood yapıyor. Changeling (Sahtekar) filminin başrollerini ise Angelina Jolie, Colm Feore, Amy Ryan oynuyor.  

Changeling (Sahtekar) filminin konusu

Changeling (Sahtekar) filminin konusu 1900’lü yıllarda telefon operatörü olarak çalışan anne Christine Collins’in oğlunun kaybolması ve sonrasında gelişen olaylar anlatılıyor. Polis tarafından arama çalışması başlatılır. Ancak küçük Walter ortadan kaybolmuştur. Aylar sonra polisten haber gelir. Anne Collins için umutlar tükenmişken oğlu olduğunu iddia edilen bir çocuk bulunmuştur. Collins, itibarını kurtarmak isteyen polis tarafından getirilen çocuğu evine almaya ikna olur. Ancak çocuğun oğlu Walter olmadığının farkındadır. Angelina Jolie'nin harika bir performans sergilediği Sahtekar, IMDb’ye göre en iyi Angelina Jolie filmi. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER IMDb'ye göre Şubat ayının en popüler oyuncuları açıklandı