'İmralı canisine ne söz verdiniz?'

'İmralı canisine ne söz verdiniz?'

MHP'nin İmralı sürecini protesto etmek için organize ettiği protesto mitinglerinin ilki Bursa'da yapıldı. Bahçeli gündeme dair değerlendirmeler yaparken kalabalık "Vur de vuralım, öl de ölelim" diye bağırdı. MHP lideri ise ''Merak etmeyin onun da zamanı gelecek'' diye seslendi

23 Mart 2013, Cumartesi 18:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İmralı sürecinde yürütülen çalışmaları protesto etmek için başlattığı ''Milli Değerleri Koru ve Yaşat'' açık hava toplantılarının ilkini bugün Bursa'da yaptı.

Bursa'daki 'Kuruluş Mitingi'nde kürsüye çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin eleştirilerinin odağında AK Parti hükümeti vardı. Tarihine göndermeler yaparak Bursalıları selamlayan Bahçeli, konuşmasına "İçiniz kan ağlaya ağlaya görüyorsunuz ki Türkiye bölünmeye çalışıyor" sözleriyle başladı. Şehit kanlarıyla sınırları çizilmiş Türk vatanının demokratikleşme ve özgürleşme yalanlarıyla parçalanmak üzere olduğunu söyleyen MHP Lideri, "Ülkemiz hainlerin emellerine bırakılmanın bir önceki durağındadır. Dün kovduklarımız yine başımıza üşüştüler. İşbirlikçilerinin elleriyle kapımıza dayandı. Hınçla üzerimize çullandılar" diye konuştu.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

TÜRKİYE MASADA PAYLAŞILMAK İSTENİYOR

Büyük Türk Milleti aziz Bursalılar sevgili dava arkadaşlarım. İçiniz kan ağlayarak görüyorsunuz. Meydanlarda bağımsızlığını kazanmış Türkiye masada paylaşılmak istenmektedir.

Türkiye demokrasi yalanlarıyla paylaşılmak istenmektedir. Yurdumuz hainlerin ellerine bırakılmanın son noktasındadır. Dün kovduklarımız bugün başımıza üşüşmüşlerdir.

Karanlık ilişkiler bölünme kampanyaları tekrar hız kazanmış bir kez daha sahneye çıkmıştır. Biliniz ki 942 yıl önceki Malazgirt Destanı’nın hesabı sorulmak istenmektedir.

91 yıl önce Sakarya’da durdurulan düşmanlıklar şimdilerde karşımıza dikilmişlerdir.

İMRALI CANİSİ BARIŞ ELÇİSİ OLARAK GÖSTERİLDİ

Türk milleti kuşatılmış ve milli değerlerimiz açıkça hedef yapılmıştır.  Şurası bir gerçektir ki etnik bölünmeyi amaçlayan terör örgütü, İmralı Canisi barış elçisi olarak gösterilmiştir.  Etnik bölünmeye zemin hazırlayan iç ve dış etkenler artmıştır. Terör inisiyatif elde etmiş, süreç çözüm, barış, ateşkes, pazarlık ve taviz koparma tuzaklarıyla alanını genişletmiştir. Cumhuriyetin ilkeleri tartışılmaya açılmış, bölünmeye anayasal zemin hazırlama ivme kazanmıştır.

TÜRK MİLLETİ AKP BELASI İLE SARSILMAKTADIR

Türkiye’nin üniter yapısı hedef alınmıştır. Türk milleti AKP belası ile sarsılmaktadır.  Tek millet, tek devlet, tek dil, tek bayrak ve tek vatan AKP’nin bölücü politikaları ve uygulamaları sonucunda yıpratılmıştır. Etnik temelde bölünme, mezhep temelinde ayrışma devletin ana ilkeleri temelinde kavga vahim bir aşamaya gelmiştir. 

Durum ciddidir. Türkiye iyi durumda değildir. Bedeli kanla ödenerek kazanılmış bağımsızlığımız bin yıl boyunca sevgiyle yoğurduğumuz kardeşliğimiz, asırlarca birlikte oluşturduğumuz milli varlıklarımız, milli dayanışmanın temeli olan huzur ve asayişimiz sağılık barınma beslenme ve korunma gibi temel ihtiyaçlarımız hüsrana uğramıştır.

TÜRK OLMAK SUÇTUR

AKP yönetimi altındaki Türkiye’de Türk olmak suçtur. Türk milleti suçtur, Türk bayrağı tahriktir, Türk milliyetçiliği ayaklar altındadır. Türk milleti bölünmesi için icap eden 36 parçadan ibarettir. Buna karşılık PKK baş tacıdır. İmralı canisi ezberleri bozan, umutları yeşerten iyilik meleğidir.  Barzani gurur abidesidir.

Bölücük terör kurtuluş reçetesidir.  Hiç kimse hayale kapılmasın. Hiç kimse rüyaya dalmasın, hiç kimse yanlış hesap yapmasın.  Ötüken ruhu hainlere geçit vermeyecektir.  Kurulumuzun direkleri bölücülerin kafasına arkası arkasına inecektir.

BANKADA MİLYONLARINIZ YOK, GEMİCİKLERİNİZ YOK

Sizlerin bankalarda  milyonlarınız yoktur. Sizlerin denizlerde yüzen gemicikleri yoktur. Sizlerin yabancılara verdiğiniz sözleriniz teröristlere boyun eğen sefaletiniz de yoktur. Çünkü sizler Türkiye’nin gurusunuz. Çünkü Bursa Türk milletinin kuruluşunun merkezidir. Yeniden doğruluşunun müjdesidir.

Aziz vatandaşlarım, değerli dava arkadaşlarım Başbakan Erdoğan İmralı Canisi ile Türkiye’yi konuşmaktadır. Başbakan Erdoğan PKK ile Türk milletini müzakere etmektedir.

PKK NASIL SİLAH BIRAKACAK

Türk milleti çözüm süreci ile çöküşü götürülmektedir. PKK aradığı fırsatları AKP’nin kurduğu masada bulmuştur.  Diyorlar ki PKK silah bırakacakmış. PKK’lı militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çıkacakmış.

Diyorlar ki terör bitecek, analar ağlamayacakmış. Türkiye huzura kavuşacak, ekonomi sıçrama yapacakmış, Türk milleti yalanlarla oyalanmaktadır.
Sınır dışında yuvalanmış teröristler nasıl ülke dışına çıkarılacakmış, PKK’nın silah bırakması nasıl mümkün olacaktır.

İMRALI CANİSİNE HANGİ SÖZLERİ VERDİNİZ?

Başbakan kanlı  terör örgütüne neleri vaat ettiğini hala açıklayamamıştır. Başbakan'a soruyorum İmralı Canisi’ne hangi sözleri, PKK’ya hangi umutları verdiniz.
İmralı Canisi’nin serbest kalması çözüm müdür? PKK’nın parlamentoya taşınması çözüm müdür?

O SANA BÜYÜ MÜ YAPTI?

Senin başka işin yok mu? Bursa’nın sorunları birikmişken sen nelerle meşgul oluyorsun? Yoksa İmralı Canisi sana el mi verdi, büyü mü yaptı, gözünü mü boyadı, PKK iradene pranga mı vurdu?  Türkiye’yi bu hale getirmeye ne hakkın vardır.

GENELKURMAY BAŞKANLARI CANLI BOMBALARLA YATIP KALKSALARDI İŞLERİ RAST GİDERDİ

Genelkurmay Başkanları terörist olmakla itham edilmekte, gerçek teröristler muhattap alınmaktadır.
Genelkurmay başkanları canlı bombalarla yatıp kalksalardı, Habur’dan girselerdi, Kandilli’de eğitim verselerdi ve Barzani’nin himayesinde olsalardı her işleri rast giderdi.
Yollara mayın döşeselerdi mesajları alınıp verilir müzakere masasının baş köşesine konulurlardı.

TSK MAHKUM, PKK SERBEST

PKK dışarıda TSK içeride. TSK mahkum ve müebbetlik PKK serbest ve güvencededir. Biliyorsunuz ki sözde darbe davalarına atfen yöneltilen iddiaların en başında hükümeti devirmek suçlaması gelmiştir. Başbakan ve partisi suçlu ve suçsuz ayrımına gitmeden önemli sayıdaki askerleri zan altında bırakmış darbe yapmakla itham etmiştir. Herkes elini vicdanına koymalı hükümeti yıkmak isteyenler kötüdür de devleti ve milleti yıkmak isteyenler mi iyidir.

OSMAN GAZİ VE ORHAN GAZİ TÜRBELERİNİ ZİYARET ETTİ

Partisince düzenlenen mitinge katılmak için kente gelen Bahçeli'yi, Bursa-İnegöl karayolu Turanköy mevkisindeki bir akaryakıt istasyonunda partililer karşıladı. Partilileri selamlayan Bahçeli, bir süre dinlenmek üzere Çekirge semtindeki otele geçti.

Bahçeli, daha sonra Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin Tophane'deki türbelerini ziyaret etti. Türbelerin bulunduğu bölümdeki şehitlikte de dua eden Bahçeli, buradan mitingin düzenleneceği kent meydanına gitti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Çavuşoğlu: Türkiye gereken her adımı atmaya hazırdır