'İnce bilek makbuldür' derler ya: Kalın ayak bilekli kadınlar nasıl giyinmeli?

Ayak bilekleri kalın olan ünlüler. Bunu ara ara araştırıp moralinizi düzeltmek mi istiyorsunuz? Kalın ayak bileği nasıl inceltilir diye videolar izleyip her yolu deniyor musunuz? Çünkü hep dediler ki 'Kadında ince bilek makbuldür'. Doğru, katılıyoruz. Ama bu erkekler için de geçerli. Peki bilekleriniz kalınsa? Kalın ayak bileğini nasıl saklayacaksınız? Tabii ki kalın ayaklı bilekli kadınların giyinme kurallarına uyarak.

24 Aralık 2020, Perşembe 15:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabılar giymeli?

Kalın bilekli kadınlar nasıl ayakkabılar giymeli?

Bilekten bağlamalı ayakkabılar kalın bilekli kadınların uzak durması gereken ilk ayakkabı stillerinin başında yer alıyor. Çünkü halihazırda bilekleri ön plana çıkartan, bileklere biraz daha vurguda bulunan bilekten bağlamalı ayakkabılar tam olarak bileğinize oturduğunda ayak bilekleriniz daha kalın gözükecektir. Bunun yerine ayak bileğinde hiçbir detayı bulunmayan ve mümkün olduğunca ayak dekoltesi yani sivri burun gibi ayakkabılarla en uca doğru uzun bir şekilde biten ayakkabıları tercih etmelisiniz. 

 Kalın bilekli kadınlar nasıl bot giymeli?

Kalın bilekli kadınlar nasıl bot giymeli?

Bot tercihlerinde ayak bileklerinin üzerinde biten ayak bileklerinizi tamamen kapatan botları tercih edebileceğiniz gibi bileklerinizi asla sarmayan çizme gibi botları tercih etmelisiniz. Ne kadar bol bot kullanırsanız o kadar ayak bileklerinize vurguda bulunmamış ve hatta bacaklarınızı daha ince göstermiş olursunuz. Keza ayak bileklerinde bitmeyen çok daha aşağıda biten ve yanlarda yırtmaçları olan ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

 Kalın bilekli kadınlar nasıl spor ayakkabı giymeli?

Kalın bilekli kadınlar nasıl spor ayakkabı giymeli?

Spor ayakkabı tercihlerinde ise bilek kısmı biraz daha oyuntulu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.


 Pantolonda tercih ne olmalı?

Pantolonda tercih ne olmalı?

Üzerinize tam anlamıyla oturan havuç paça pantolonlar ayak bileklerinizi tamamen saran pantolonlar maalesef sizlik değil. Bu tarz pantolonlardan olabildiğince uzak durmalısınız. Bu tarz pantolonlar sadece ayak bileklerinizi kalın göstermekle kalmaz tüm bacak boyunuzu kısaltıp kalın gösterir. Bu yüzden üzerinize tam olarak yapışan havuç paça skinny jeans pantolonlardan uzak durmalısınız. Mümkün olabildiğince ayak bileklerinize yapışmayan hatta ayak bileklerinize doğru hafif bir şekilde bollaşan kapri tarzı pantolonları tercih edebilirsiniz.

 Elbiseler kurtarıcı

Elbiseler kurtarıcı

Elbise modellerinde ayakkabı tercihiniz çok daha ön planda olacaktır. Eğer düz babet tarzı ayakkabılar tercih edecekseniz biraz daha kenar kısımları oyuntulu ve dekolteli ayakkabıları tercih ederseniz dikkati başka yöne çekmiş olursunuz. Siz de bu tarz ince ayrıntılara dikkat ederek kalın ayak bileklerinizi geri plana atabilirsiniz.

 Bacaklarınızın en dar kısmını bulun

Bacaklarınızın en dar kısmını bulun

Giyeceğiniz elbise ve etek boyları kesinlikle bacaklarınızın en ince olduğunu düşündüğünüz yerlerde bitmeli. Çoğu kadının düştüğü hatalardan biri de bu, hazır giyimin sunduğu olanaklar üzerinde elbise ve etek boylarında kendinize göre oynamalar yapılmalıdır. Bacaklarınızın en zarif görünen kısımlarında biten etek boylarını tercih ettiğiniz de hem daha iyi bir proporsyona sahip olursunuz hem de ayak bilekleriniz dikkat çekmemiş olur. Ayrıca etek ve elbise seçimlerinde belden oturtmalı çan şeklinde inen etekler ayak bileklerinizi daha ince gösterir. Kalem etekler ve ayak bileği hizasında biten etekler kalın ayak bileklerinizi kapatma konusunda size yardımcı olmayacaktır.


 Dikkat dağıtın

Dikkat dağıtın

Giyimin en güzel çeşitliliğinden biri de dikkati dağıtabilecek aksesuarları seçmektir. Size önerilmeyen formlarda giysiler tercih etmek istiyorsanız da vücudunuzun üst bölümlerinde atraksiyonlar yaratmalısınız. Göğüs ve sırt dekolteleriyle dikkat dağıtabileceğiniz gibi, ilgi çekici renkli fular, küpe gibi aksesuarlarla ayak bileklerinizi oyunun dışında bırakabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (24 Aralık 2020)