İndirimde en hızlı ve en verimli alışveriş yapmanın yolları

Biz kadınların kendini kaybettiği İndirim sezonu son demlerini yaşıyor. 1-2 hafta bekleyip fiyatların daha da düşmesini bekleyenler mağazalarda kalanlardan hangi parçaları almalı, ne zaman alışverişe çıkmalı, tüm bu soruların cevabını sizler için derledik  

21 Ocak 2017, Cumartesi 17:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alışveriş gerçekten de bir kadının kardiyosudur. Spor salonuna git deseniz 15 dakika yürüdükten sonra çıkar gideriz ama söz konusu alışverişse asla sınır, engel tanımıyoruz. En sevdiğimiz sezon da ne kış ne yaz sadece İNDİRİM!  

İndirim sezonunda alışveriş yapmak bazen büyük bir savaşa dönüşebilir. Bedeni kalmamış kıyafetler, teki kaybolmuş ayakkabılar, taşı düşmüş aksesuarlar ve tabii ki de 1 alana 1 bedava kozmetik ürünleri… Her kadının indirim sezonunda alışveriş yapma taktiği farklıdır. Kimi 1-2 hafta bekleyip fiyatların düşmesini bekler kimi de ilk haftadan her şeyi silip süpürür sonra aldığı kıyafetlerin fiyatlarının daha da düştüğünü görünce hemen değişim yolunu dener. Bu iki gruptan siz hangisindesiniz bilmiyoruz ama indirim sezonun son haftalarında en verimli şekilde alışveriş nasıl yapılır, gelin birlikte öğrenelim:  

SAAT VE GÜN ÇOK ÖNEMLİ

SAAT VE GÜN ÇOK ÖNEMLİ

İndirimin son haftaları olduğunu düşününce fiyatların şu an çok daha uygun olduğu kesin. Ancak bu bilgiye sadece siz sahip değilsiniz. Ne yazık ki sizin gibi çoğu kişi de indirim son zamanlarında en uygun fiyatlı parçaları yakalamak için iş çıkışı ya da hafta sonları mağazalara saldırıyorlar. Öncelikle mağazaların kalabalık olmadığı saatler alışveriş yapmak için en iyi zaman olabilir. Pazar günü bir AVM’ye en son ne zaman gittiniz? Ne kadar da kalabalık oluyor değil mi? İşte bu yüzden ya Pazartesi iş çıkışı saat 20.00 ile 21.00 arasında genelde mağazalar boş oluyor. Sebebi Pazartesi sendromu yaşayanların iş çıkışı koşa koşa eve gitmesi mi bilinmez ama haftanın ilk günü olduğu için mağazalar her zamankinden daha düzenli oluyor. Yani aradığınızı daha kolay bulabilir, kalabalık olmadığı için kasada satın almak için saatlerce sıra beklememiş olursunuz.  

ZAMANSIZ PARÇALAR ARAYIN

ZAMANSIZ PARÇALAR ARAYIN

İndirimin son zamanında alışverişe çıkmanın tek dezavantajı ürün çeşitliliğinin azalmasıdır. Ancak bu durumun güzel tarafı zamansız, klasik parçaların her zaman raflarda yerini almasıdır. Eğer gardırobunuzda var olan kıyafetlerin artık eski ya da giyinemeyecek durumda olduğunu düşünüyorsanız, sadece bu yılın modası olan parçaları almak yerine “her zaman” moda olacak kıyafetler almak daha mantıklı olacaktır.  

DİĞER SEZONA YATIRIM

DİĞER SEZONA YATIRIM

Yaz indiriminde kışa, kış indiriminde de yaz için alışveriş yapmaktan neredeyse hiçbir kadın hoşlanmaz. Ancak ne yazık ki şöyle bir gerçek var ki özellikle kış ürünlerinin fiyatları daha yüksel olduğu için eğer o ürünler indirimdeyse mutlaka göz gezdirmelisiniz.  

KABİN SIRASI VE KIYAFETLERİ DENEME

KABİN SIRASI VE KIYAFETLERİ DENEME

İşte indirim sezonun en kabus anlarından biri kabin sırası ve daracık kabinin içinde onlarca kıyafeti hızlıca deneyip çıkarmak. Öncelikle sonu gelmeyen kabin sırasını bir anda yok etmek tabii ki de imkansız. Ama siz alışverişte geçireceğiniz vaktinizi sıraya göre ayarlayabilirsiniz. Mağazaya ilk girdiğiniz kabinlerin sırasına bakın ve her yeni reyona geçerken sırayı kontrol edin. Eğer azalmışsa ve sadece 1-2 kişi kaldıysa komple mağazayı gezmeden ilk denemenize girin. Böylece hem her seferinde sıra beklememiş olacaksınız hem de kollarınızda biriken kıyafetlerin ağırlığıyla mağazayı gezmek zorunda kalmayacaksınız. Denemeniz bittikten, satın alacağınız ürünleri seçtik sonra ister alışverişinize devam edin isterseniz kasaya gidin. İndirimde kıyafetlerin daha uygun fiyatlı olması tabii ki de gözümüzün dönmesine ilk sebep. Her reyonu gezdikçe kolumuzda biriken onca kıyafeti daracık kabinlerde denemek tam bir zulüm değil mi? Bu konuda daha hızlı ve pratik olmak istiyorsanız, kabine girdiğiniz kıyafetleri hemen kategorilere ayırıp askıları o şekilde asabilirsiniz.    

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin yaptığı 8 tehlikeli stil hatası