İngiliz basını, salgın hızla yayılırken güvenli tatil için Türkiye'yi önerdi

İngiliz basını, salgın hızla yayılırken güvenli tatil için Türkiye'yi önerdi

Dünyayı tedirgin eden koronavirüs salgını birçok ülkeye sıçrarken İngiliz medyası ise güvenli tatil için Türkiye tavsiyesinde bulundu.

26 Şubat 2020, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çin'in Vuhan kentinden yayılan koronavirüs, gün geçtikçe daha çok ülkeye sıçrıyor. Salgın, şimdiye kadar aralarında Fransa, İngiltere ve Almanya'nın da olduğu 32 ülkeye yayıldı. 11 ölümün yaşandığı İtalya, Avrupa kıtasında koronavirüs kaynaklı ölümlerin meydana geldiği ülkelerin başında bulunuyor. İtalya'yı geçtiğimiz yıl, yaklaşık 60 milyon turist ziyaret etmişti.

İngiliz basını harita yayınladı

Hastalığa karşı korku seviyesi artarken, uçaklarda sefer iptalleri ardı ardına geliyor, tatilciler de seyahat planlarını gerçekleştiremiyor. Tüm bunlar yaşanırken, İngiliz Daily Express gazetesi, güvenli bir tatil için paylaştığı haritada 6 ülkeyi sıraladı. Bu ülkeler; Türkiye, Polonya, Macaristan, Barbados, Jamaika ve Meksika...

Türkiye'ye gidilebilir

Söz konusu haberde, güneşin ve kumsalların tadını çıkarmak için uzun mesafeli uçuş süresi olmadan Türkiye'ye gidilebileceği kaydedildi. Türkiye'nin, kış güneşi için de ideal tatil noktası olduğuna vurgu yapıldı.

İstanbul, Türkiye'nin kalbi

Haberde ayrıca, dünyadaki hiçbir şehrin İstanbul ile karşılaştırılamayacağına dikkat çekildi. İstanbul'un, Türkiye'nin kültürel kalbi olduğu hatırlatıldı. İzmir'in Selçuk ilçesine de işaret edilen haberde, bu ilçenin portakal ağaçlarıyla kaplı geniş bulvarlara ve şehir merkezine serpilmiş antik kalıntılara sahip olduğu belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vahşet! Kanada'da 751 çocuğa ait ceset kalıntıları tespit edildi