İngiltere yasta: Prens Philip son yolculuğuna uğurlandı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth´in eşi Prens Philip´in cenaze töreni tamamlandı. Cenaze töreni programı kapsamında, Prens Philip’in tabutu St. George Şapeli’ndeki kraliyet lahitine indirildi.

17 Nisan 2021, Cumartesi 17:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere geçen hafta hayatını kaybeden Edinburgh Dükü ve Kraliçe II. Elizabeth'in eşi Prens Phillip'in yasını tutuyor. Windsor Şatosu'nda yer alan St George's Şapeli'nde sınır sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek tören askeri geçitler sonrasında başladı. Prens Philip'in ölmeden önce cenaze törenini ayrıntısına kadar kendisinin hazırladığı belirtiliyor.

Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, dini törende görev alacak.

Prens William ve eşi Kate Middleton, törenin gerçekleşeceği alana geldi.

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle törene az sayıda kişi katılıyor. Bunların büyük bölümü Edinburgh Dükü unvanı taşıyan Prens Philip'in aile üyeleri.

Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ise törene katılmadı.

Prens Charles'ın eşi Cornwall Düşesi Camila törene katılan isimler arasında.

Dini tören öncesinde Winsdor Şatosu'nun bahçesinde askeri birliklerin geçişi gerçekleşti. Onlar yerlerini aldıktan sonra Milletler Topluluğu üyesi ülkelerin ordularını temsil eden askeri görevlilerin geçişi gerçekleşti.


ÖZEL ARAÇLA ŞAPELE TAŞINDI

ÖZEL ARAÇLA ŞAPELE TAŞINDI

Prens Philip'in cenazesi için bir Land Rover özel olarak modifiye edildi. Prens'in tabutu, bu araçla şapele götürüldü.

YAN YANA YÜRÜMEDİLER

YAN YANA YÜRÜMEDİLER

Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın Oprah Winfrey röportajı sonrasında ağabeyi Prens William ile arasına soğukluk girmişti. İki kardeş, röportaj sonrası ilk kez birlikte görüntülendi. Ancak kurallar gereği, Prens William ve Prens Harry'nin törende yan yana yürümedi.

Kraliyet üyeleri, unvan sıralamasına göre Prens Philip'in cenazesinin arkasından yürüdü. Yürüyüşe katılan isimler sırasıyla şöyle:

Prens Charles, Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward, Prens William, Peter Phillips (kuzenleri), Prens Harry, Snowdon Kontu ve Prenses Anne'in eşi Tim Laurence.

Prens Charles, babası Prens Philip'e veda ediyor...

Kraliçe II. Elizabeth, 73 yıllık eşi Prens Philip'in cenazesinin düzenlendiği  St George's Şapeli'ne siyahlar içinde geldi.

Cenaze töreninin gerçekleştirdiği şapelde oturma düzeni de belirlendi. Bu düzene göre Prens William ve Prens Harry karşıt açılarda oturuyor.

TEK BAŞINA OTURDU

TEK BAŞINA OTURDU

St George's Şapeli'nde Kraliçe Elizabeth, yalnız başına oturdu.

Şapelde Kate Middleton, Prens William, Prens Edward, Viscount Severn, Leydi Louise Mountbatten-Windsor, Wessex Kontezi Sophie yan yana oturdu.

Prens Philip´in tabutu Windsor Kalesi´nden, dizaynına yardım ettiği yeşil arkası açık bir araçla St. George Şapeli´ne taşındı. Tabutun arkasında oğulları Prens Charles, Andrew, Edward ve kızı Prenses Anne ile torunları veliaht Prens William ve Harry, şapele birlikte yürüdü.

Tören kapsamında 1 dakikalık saygı duruşunun şapelde dört şarkıcıdan oluşan küçük bir koro, Prens Philip tarafından seçilen müzik parçalarını seslendirdi. Ardından Philip´in tabutu, St. George Şapeli´nin altında bulunan kraliyet lahitine indirildi.

Ulusal yas dönemi, cenaze töreninin yapıldığı gün sona erdi. Kraliyet Ailesi, bir hafta daha yas tutmaya devam edecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD’de korkunç anlar! Polis 13 yaşındaki çocuğu böyle vurdu…