İngiltere'de heyecan dorukta

Doğum haberi her an gelebilir. Gazeteciler Londra'daki St. Mary Hastanesi'nin çevresinde kamp kurarken, Kraliyet bebeği için tüm hazırlıklar tamamlandı

14 Temmuz 2013, Pazar 17:10
A A
İngiltere'de heyecan dorukta

İngiltere’de herkesin gözü, kulağı Londra’daki St. Mary Hastanesi’nden gelecek haberde. Cambridge Düşesi Catherine’in bebeğini dünyaya getireceği hastanenin önünde gazeteciler günlerdir kamp kurmuş durumda. Her an bebeğin doğum haberinin gelmesi bekleniyor.

CUMARTESİ DÜNYAYA GELECEK DENİLMİŞTİ

Bulvar gazeteleri geçtiğimiz günlerde bebeğin 13 Temmuz Cumartesi günü dünyaya gelebileceğini yazmıştı. Ancak bu öngörünün doğru olmadığı anlaşılırken, baba Prens William da kardeşi Prens Harry ile birlikte cumartesi günü polo oynarken görüldü. Haziran ayı ortalarından bu yana kamuoyunun karşısına çıkmayan Kate'in de zamanını çoğunlukla ailesinin yanında geçirdiği belirtiliyor.

DÜNYANIN HER YERİNDEN GAZETECİ AKIN ETTİ

Çiftin sözcüsü, Kate’in hastaneye gelişinde ve bebeğini dünyaya getirmesinin ardından kamuoyuna açıklama yapılacağını duyurmuştu. Bu nedenle hastanenin çevresine dünyanın dört bir yanından gelen gazeteciler akın etti. Prenses Diana da oğulları William ve Harry'i aynı hastanede dünyaya getirmişti. Doğacak bebek, tahtın üçüncü sıradaki varisi olacak.

Deutsche Welle Türkçe

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.