İngiltere'de olduğuna asla inanamayacağınız 6 lokasyon

Bazı mekanlar vardır, adeta fantastik bir filmden çıktığına inanırsınız. Aslında fantastik filmlerin de çoğu gerçek mekanlardan ilham alınarak geliştirilir. İngiltere'deki bazı lokasyonlar, hem dünyanın diğer harikalarına hem de filmlerde görmeye alışkın olduğumuz mekanlara benziyor. Bu mekanlardan 6 tanesini derledik...

03 Mayıs 2021, Pazartesi 14:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- NORFOLK LALE BAHÇELERİ

1- NORFOLK LALE BAHÇELERİ

Amsterdam gibi görünse de burası Norfolk. Lale tarlaları nisan sonundan mayıs başlangıcına kadar çiçek açabiliyor. Amsterdam'ın meşhur lale tarlalarını andıran Norfolk, günlük gezi ve fotoğraf çekimi için oldukça ideal.

2- TINSIDE LIDO

2- TINSIDE LIDO

Avustralya'daki Bondi plajına benzeyen Tinside Lido, İngiltere'nin en Instagram'lık mekanlarından biri. Havuz kenarında dinlenirken denizde gelen geçen gemilere bakmak oldukça keyifli olabilir. Ayrıca açık hava sineması da keyifli bir akşam geçirmenizi sağlayabilir.

3- St. MICHAEL DAĞI, CORNWALL

3- St. MICHAEL DAĞI, CORNWALL

Fantastik filmlerden fırlamış gibi görünen St Michael Dağı Cornwall'da bulunuyor. Burası, ziyaretçilerine zamanda yolculuk yapmış hissi veriyor desek yalan olmaz :)

Bölgeye ziyaretler gelgit nedeniyle belirli saatlerde gerçekleşiyor. Adadaki kafeler görülmeye değer.

4- ROYAL PAVILLION

4- ROYAL PAVILLION

Hindistan'daki Tac Mahal'e benzeyen bu yapı Brighton'da bulunuyor. Eski bir kraliyet konutu olan yapı Kral 4.George için deniz kenarında bir eğlence yeriydi.

5- DURDLE DOOR

5- DURDLE DOOR

Bali'deki Penida Adası'na benzeyen bölge, Dorset'te bulunuyor. Deniz kenarında biraz inzivaya çekilmek için ideal bir bölge. Buraya giden, Bali'ye gitmiş gibi hissediyor. Ayrıca dalış yapmak için de elverişli.

6- MINACK TİYATROSU

6- MINACK TİYATROSU

Hayır, hayır burası Atina değil. Cornwall'daki Minack Tiyatrosu'nu görenler, Antik Yunan izlenimine kapılabiliyor. Yaz aylarında pek keyifli olan bu açık hava tiyatrosu, görülmeye değer.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karavana dönüştürdüğü servis minibüsüyle Türkiye'yi gezecek