İngiltere'den New York'a uçacak yolculara Kovid-19 testi zorunluluğu

İngiltere'den New York'a uçacak yolculara Kovid-19 testi zorunluluğu

ABD'de New York eyaletinin talebi üzerine 3 hava yolu şirketi, yeni tip corona virüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türü tespit edilen İngiltere'den gelecek yolcular için "negatif" Kovid-19 testi zorunluluğu getirdi.

22 Aralık 2020, Salı 23:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

New York Valisi Andrew Cuomo'un talebi üzerine Delta, British Airways ve Virgin Atlantic, eyalete seyahat edecek yolculara uçağa binmeden önce "negatif" Kovid-19 test sonucu sunmalarını zorunlu kıldı. Yeni karar doğrultusunda, New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'na uçacak yolcuların Kovid-19 testlerinin negatif olması gerekecek.

ABD yönetiminin de Kovid-19'un daha hızlı yayılan türü tespit edilen İngiltere'den gelen yolculardan "negatif" test sonucu istemeyi düşündüğü bildirilmişti.

40'dan fazla ülke seyahate yasak getirmişti

ABD basınına konuşan kaynaklar, Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücünün, İngiltere'de ortaya çıkan türü nedeniyle alarma geçtiğini belirtmişti.

Kaynaklar, ABD'nin, İngiltere'den seyahat eden kişilerden ülkeden ayrılmadan önce 72 saat içinde yapılmış ve sonucu "negatif" çıkmış, Kovid-19 testi zorunluluğu getirebileceğini kaydetmişti.

İngiltere'de virüsün yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından 40'dan fazla ülke bu ülkeyle seyahate yasak getirmişti.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güney Afrika'da mutasyona uğrayan corona virüs daha hızlı yayılıyor