İngiltere'nin resmi fare avcısı: Larry

İngiltere’nin başkenti Londra'da bulunan başbakanlık konutunda baş fare avcısı olarak görev yapan Larry isimli kedi, görevinin başında bulunmasının 10. yıldönümünü kutladı. 2011 yılından beri başbakanların aileleriyle yaşayan kedinin başlıca resmi görevleri arasında misafirleri karşılamak, asayişi sağlamak ve farelerle mücadele etmek bulunuyor.

17 Şubat 2021, Çarşamba 12:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
3 farklı başbakan gördü

3 farklı başbakan gördü

Sputnik'te yer alan habere göre, Larry'nin başlıca resmi görevleri arasında misafirleri karşılamak, asayişi sağlamak ve farelere savaş açmak bulunuyor.

Üç farklı başbakan ile Downing Street'teki konutta fare avcılığını yapan Larry, İngiltere'nin en sevilen ve tanınan kedilerinden biri oldu.

Eski İngiltere Başbakanı David Cameron bir radyo röportajında Larry'nin 'Avcı Kedi' olarak çok çalıştığını ve '10 Numara'daki kemirgen istilasıyla iyi mücadele ettiğini söyledi.

Larry'nin devletin resmi sayfasında görevli olarak bir profili bulunuyor. Bu profilde Larry'nin fare yakalama yetenekleri sebebiyle "Battersea Dogs&Cats Home"dan 'işe alındığı ve '10 Numara'da başarılı bir iş çıkardığı' yazıyor

Larry'nin adına Twitter'da açılan bir hesap üzerinden kedinin görevinin başında bulunmasının 10. yıldönümü nedeniyle "10 numaradaki konutta 10 yılımı doldurdum. Gelecek için planlarımı merak edenlere şunu söylemek istiyorum: emekliğe ayrılmaya niyetim yok ve baş fare avcısı olarak görevimin 20. yıldönümü kutlamasını şimdiden planlıyorum" mesajı paylaşıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evcil hayvan sahiplenmeden önce kendinize sormanız gereken 6 soru