İnşaat asansörü 10. kattan düştü: 4 yaralı

İstanbul'da 10 kişinin hayatının kaybettiği asansör faciasından tam 40 gün sonra benzer bir kaza İzmir'de yaşandı. Karşıyaka'da, inşaat halindeki binanın dış cephe işlerini yapan işçilerin bulunduğu asansörün 10'uncu kattan düşmesi sonucu 4 işçi ağır yaralandı

16 Ekim 2014, Perşembe 17:22
A A
İnşaat asansörü 10. kattan düştü: 4 yaralı

Olay, bugün Örnekköy'de meydana geldi. İnşaat halindeki binanın dış kaplama işlerini yapan işçileri taşıyan asansör arızalanınca, 10'uncu kat seviyesinden düştü.

DIŞ CEPHE ASANSÖRÜ ÇAKILDI

Karşıyaka ilçesinde bir inşaatın dış cephesinde çalışan 4 işçi, bulundukları asansörün 5. kattan düşmesi sonucu yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Örnekköy semti 6076/1 sokaktaki inşaattın dış cephesinde kurulu olan çalışma asansörü, üzerinde binanın camlarını takan işçilerin bulunduğu sırada 5. kattan düştü. Kazada işçiler Anıl Canikli (19), Fikret Keser (29), Sefer Güven (19) ve Erkan Gönül (25) yaralandı. Diğer işçilerin çağrısı üzerine olay yerine gelen ambulanslar, yaralılardan Canikli ve Keser’i İzmir Üniversitesi Medical Park Hastanesine, Gönül ve Güven’i ise Karşıyaka Devlet Hastanesine kaldırdı. Yaralıların vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Canikli’nin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirilirken, asansörün düşme nedeninin araştırıldığı kaydedildi.

GÖRGÜ TANIKLARI ASANSÖR FACİASINI ANLATTI

Olayın görgü tanıklarından Recep Fil, kahvehanede oturduğu sırada asansörün düştüğünü ifade ederek "Birden büyük bir gürültü koptu, asansör çakılmış. Üç genç kanlar içinde yerde yatıyordu. Biri de altında ’ayağım’ diye bağırıyordu" diye olayı anlattı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...