İnşirah Suresi nedir? Anlamı ne? Sen Anlat Karadeniz 14. son bölüm izle

İnşirah Suresi nedir? Anlamı ne? Sen Anlat Karadeniz 14. son bölüm izle

Sen Anlat Karadeniz'in 14. bölümü dün akşam ekranlara geldi. Sen Anlat Karadeniz son bölümdeki bir sahnede İnşirah Suresi okundu. Bu gelişmeyle birlikte dizinin fanları İnşirah Suresi'nin anlamını merak etti.
 

26 Nisan 2018, Perşembe 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çarşamba günlerinin vazgeçilmez dizisi Sen Anlat Karadeniz'in 14. bölümü dün akşam ATV'de ekranlara geldi. Sen Anlat Karadeniz son bölümde İnşirah Suresi sahnesi diziye damga vurdu. Bu sahne sonrası izleyiciler "İnşirah Suresi nedir?" sorusunu sormaya başladı.

İNŞİRAH SURESİ NEDİR?

İnşirah Suresi Kur'an-ı Kerim'in 94. suresidir ve keIime anlamı oIarak ferahlamak, genişlemek, sevinmek, açılmak manalarına gelir. Hazreti Muhammed (sav) 'in göğsünün açılıp huzura, feraha, güvene kavuşturuIması oIayını anIattığından doIayı sure bu adı aImıştır. Sekiz ayetten oIuşan surenin ismini "Şerh" "EIem neşrah Ieke sadrak" oIarak da söyIeyenler vardır. NüzuI sırasında 12.oIan sure Mekke'de inmiştir.

Elem neşrah leke sadrek
Ve vada'na 'anke vizreke
Elleziy enkada zahreke
Ve refa'na leke zikreke
Feinne me'al'usri yüsren
İnne me'al'usri yüsren
Feiza ferağte fensab
Ve ila rabbike ferğabSON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Yiğit'in geçici velayetini kazanan Vedat, yine şeytani bir planın peşine düşer ve oğlunu da alıp otelden ayrılır. Yiğit'in nerede olduğunu bilememek Nefes'i ve Tahir'i çılgına çevirir. Bir de gayrı ahlaki hayat iddiası yüzünden Nefes Tahir'i kendisinden uzak durmaya zorlayınca, güçlü takımın her bir üyesi ayrı ayrı yerlere savrulur ve ayrı ayrı yanarlar. Deli Tahir yine deliliğini yapar ve herkesin tekrar bir araya gelmesini sağlar. Ama bu delilik, Vedat'ın daha büyük bir planı devreye sokmasına neden olur. Nefes ve Tahir'in bu plana verdikleri karşılık, Vedat'ın asla tahmin edemeyeceği bir şeydir. Sen Anlat Karadeniz'in son bölümünü izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

SEN ANLAT KARADENİZ 14. BÖLÜM İZLE 
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlker Aksum: O arabadan çıkmam mucize!