Instagram hikayeleri için yeni özellik geldi

Eğer Instagram, en çok kullandığınız uygulamalar arasındaysa bu haberimiz tam size göre. Instagram hikayeleri için yeni özellik geldi

23 Haziran 2017, Cuma 22:32
A A
Instagram hikayeleri için yeni özellik geldi
Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram’da bir süredir canlı yayın yapılabiliyor. Uygulama için yayınlanan daha önceki güncellemelerde yapılan canlı yayını kaydedilme özelliği gelmişti.

Uygulamanın geliştiricileri kullanım konforunu ve çeşitliliğini sağlamak adına Instagram’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şimdi de Instagramhikayeleri için yeni özellik geldi.

iOS ve Android için yayınlanan 10.26 kodlu güncelleme ile Instagram’a, kullanıcılar tarafından yapılan canlı yayınların, yayın bitiminden sonra hikayeye eklenebilmesi özelliği eklendi. Böylelikle özellikle hayranı olduğu kişiyi takip edenler, o kişi/kişilerin canlı yayını hikayelerine eklemesiyle, canlı yayını kaçırmış olsalar da hikayeler kısmından videoya ulaşabilecek.

24 SAAT YAYINDA KALACAK


Canlı yayın tekrarlarının da diğer hikayeler gibi 24 saat yayında kalacağı bildirildi. Ancak bu tamamen isteğe bağlı bir özellik. İstemeyen kullanıcılar, paylaşım butonunu kapatarak hikayeye ekleme yapmamayı tercih edebilecek.

Hikayeye eklenen canlı yayın tekrarlarında, beğeni ve yorumlar da gösterilecek. Birden fazla video paylaşılması durumunda ise uygulamanın üst kısmında oklar belirecek ve kullanıcılar izlemek istediği videolar arasında geçiş yapabilecek. Instagram’ın10.26 kodlu son güncellemesi ile iOS ve Android için yayınlanan özellik, yüklemeye hazır durumda.

Apple, IKEA ile el sıkıştı!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Gökyüzünde tavla oynadılar