Instagram hikayeleri Snapchat’ten fazla kullanıcıya sahip

Instagram hikayeleri artık Snapchat uygulamasının tamamından fazla günlük kullanıcıya sahip. İşte açıklanan rakamlar

18 Nisan 2017, Salı 23:21
A A
Instagram hikayeleri Snapchat’ten fazla kullanıcıya sahip
Facebook’un satın alması ile Instagram büyük bir değişim göstermişti. Son zamanlarda da Snapchat’in özellikleri uygulamaya birer birer gelmeye başlanmıştı. Uygulamanın bu taktiği işe yaramış görünüyor. Zira Snapchat’in büyümesi Instagram’ınhikayeler özelliğini çıkarmasıyla beraber yüzde 82 oranında yavaşladı.

SNAPCHAT'TEN FAZLA KULLANICIYA SAHİP


Instagram, bugün hikayeler özelliğinin günlük 200 milyon kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Bu rakam Snapchat’in açıklamalarına göre uygulamanın toplam kullanıcısından daha fazla. Yani kısaca Instagram hikayeleri Snapchat’ten fazla günlük kullanıcıya sahip diyebiliriz.
 

200 MİLYON KİŞİYE ULAŞIYOR


Snapchat, 2014′ün son çeyreğinde yüzde 3.2 büyüme ile günlük en az kullanıcı rakamının 158 milyon olduğunu açıklamıştı. Öte yandan, Instagram’ın hikayeler özelliğinin artık Snapchat’in tamamından daha fazla günlük aktif kullanıcısı var. Son rakam, dünya genelinde 200 milyon kişiye ulaşıyor ve bu da oldukça başarılı.

Haberin kaynağının Instagram’ın güncel rakamı ile Snapchat’in 2014‘ün son çeyrek rakamlarını kıyasladığını belirtelim. Bu konuda Snapchat’ten daha güncel rakamlar almak isterdik.

Instagram ayrıca hikayeler özelliği için yeni çıkartmalarını duyurdu. Bu çıkartmalarla kullanıcılar reaksiyonlarını hikayelerinde hızlı bir şekilde paylaşabiliyor. Bu özelliğin de Snapchat’in 1 yıl önce çıkardığı 3B çıkartmalarının bir klonu olduğu söyleniyor.

Titanfall 2 için DLC planları açıklandı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyanın en yaşlı insanı uzun ömrün sırrını açıkladı