Instagram'da beğendiğiniz kişiyi etkilemenin 4 püf noktası

Hoşlandığımız kişilerle sosyal medyadan takipleşip konuşmak son yıllarda hepimizin yaptığı bir şey artık. Eğer henüz konuşma aşamasına geçemediyseniz ya da geçmek isteyip ne yapacağınızı merak ediyorsanız bu önerileri değerlendirebilirsiniz.

19 Kasım 2018, Pazartesi 12:07 Son Güncelleme:
A A
1-SAKİN OLUN

1-SAKİN OLUN

Hoşlandığınız kişi fotoğraf koyar koymaz ilk beğenen olmayın. Lütfen biraz sakin olun. Her fotoğrafı ilk beğenip her fotoğrafa yorum yazarsanız olmaz. Sizce de çok garip değil mi böyle davranmak? Hiç beklemediği saatlerde beğenin. Mesela fotoğrafı koyar koymaz değil, 2 gün sonra...

2-SADECE EMOJİ KOYARAK YORUM YAZMAYIN

2-SADECE EMOJİ KOYARAK YORUM YAZMAYIN

Emojileri biraz fazla kullanıyoruz galiba. Bir fotoğrafın altına sadece emoji ile yorum yapmanın mantığını anlayamadık. Düşünülmüş yorumlar yapmaya çalışın. İnce espriler, beklenmedik yorumlar, eleştiriler dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Herkesin “İyi ki doğdun” yazdığı bir fotoğrafa “Doğum gününü kutlarım” yazmak fark yaratmak değil. Daha yaratıcı olun.

3-PAYLAŞIM YERİNE HİKAYELERE CEVAP VERİN

3-PAYLAŞIM YERİNE HİKAYELERE CEVAP VERİN

Herkese açık yorumlar yerine hikayelerine cevap vermek, ince esprileri özel bir alanda yazmak ilişkiyi bir adım öteye götürmek için ihtiyacınız olan şey.

4-SORU SORUN

4-SORU SORUN

Bir kafe, sinema salonu, sergi fotoğrafı paylaştıysa bu konu üzerinden iletişim başlatın. “Afiyet olsun” yerine “Uzun zamandır denemek istiyordum, beğendin mi?” gibi soru cümleleri daha faydalı olacaktır. Ya da sizin favori mekanınızda fotoğraf paylaştıysa “x tatlısını da denedin mi?” gibi “Orası benim mekanım” algısı yaratacak yorumlar yapın.

Sıradaki haber yükleniyor...