Önceki Fotolar

İnternet olmadan çalışan uygulama rekor kırıyor

Yaşanan İstanbul depremi sonrasında GSM şirketleri tam anlamıyla sınıfta kaldı. Yakınlarına ulaşmak isteyen İstanbullular o an kimseyle iletişim kuramadı. 12 saate varan kesinti nedeniyle vatandaşlar da yine böyle bir durum yaşanması durumunda nasıl bir önlem alacaklarını araştırıyor. Son 24 saatte indirilme rekoru kuran afet durumunda haberleşmeyi sağlayacak uygulama internette gündem oldu. İşte internet olmadan çalışan o uygulama...

27 Eylül 2019, Cuma 12:41 Son Güncelleme:
A A

Dün indirilen Bridgefy uygulaması, internetsiz haberleşme sağlıyor. Uygulama bluetooth üzerinden bluetooth erişim alanınızdaki başka bir cihaza bağlanıyor. 

Bluetooth’la erişim sayesinde cep telefonları baz istasyonu görevi görüyor. Yani bu uygulamayı ne kadar çok kişi telefonunda kullanırsa erişim ağı genişliyor. 

Bridgefy, Android ve iOS için kullanılabilen ve Bluetooth üzerinden mesaj göndermek üzere bir ağ oluşturan bir mesajlaşma uygulaması olarak ön plana çıkıyor. 

Uygulama, 2019 Hong Kong protestoları sırasında bir iletişim taktiği olarak popülaritesini artırdı. İnternet olmadan çalışan, iletişim ağınızın kopmamasını sağlayan ve güvenli olan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin geçmişindeki 23 deprem