İOKBS sonuçları açıklandı mı? Burslar ne zaman yatacak?

İOKBS sonuçları açıklandı mı? Burslar ne zaman yatacak?

ÖDSGM tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak İOKBS gerçekleşti. Bugün itibarıyla sınavın üzerinden 38 gün geçti. Bir ayı geçtiği için MEB'in geçtiği kılavuzu tam olarak incelemeyenler veya unutanlar şimdi sık sık sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor.

09 Temmuz 2019, Salı 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS 2 Haziran'da gerçekleşti. Şimdi on binlerce öğrenci sonuçlar için gözlerini Milli Eğitim Bakanlığı'na çevirdi. Sınavın üzerinden epey bir süre geçerken sonuçların ne zaman açıklanacağı sorgulanıyor.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasakların kalkmasıyla ilgili büyük kentler bir süre daha izlenecek