İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 Bursluluk sınavı yani İOKBS sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrilmiş durumda... 2 Haziran'de gerçekleşen sınavın üzerinden 36 gün geçti. LGS'de tercih süreci sona ermek üzereyken İOKBS'ye girenler sonuçların açıklanmasını istiyor. Peki, sonuçlar ne zaman açıklanır?

08 Temmuz 2019, Pazartesi 15:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İOKBS'nin üzerinden 1 ayı aşkın süre geçti. Her geçen gün ise sonuçlara olan beklentiyi iyice artırıyor. Binlerce öğrenci şu sıralar sıklıkla "İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İOKBS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı e-Kılavuz'da belirtilmişti. Sonuçlar 22 Temmuz 2019'da MEB'in resmi sitesinde ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sakarya’da vatandaşlar kurallara uyulmasını istedi