iOS 14.2 ile yüzden fazla yeni emoji geliyor

iOS 14.2 ile yüzden fazla yeni emoji geliyor

Apple, iOS 14.2 beta güncellemesini geliştiriciler için indirmeye sundu. iOS 14 ikinci beta sürümü Apple’ın bu yılın başlarında Dünya Emoji Günü kapsamında ön izlemesini yaptığı yeni Emoji 13 karakterlerini bünyesinde barındırıyor. Güncelleme ayrıca Shazam uygulamasını kontrol merkezine de getiriyor. Bu sayede parçaları daha hızlı bulabiliyor.

02 Ekim 2020, Cuma 16:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emoji 13 güncellemesinde toplam 62 yeni emoji bulunuyor. Bu emoji’ler arasında kutup ayısı, mühür, kabarcık çay, kamyonet, fondü, çaydanlık, sihirli değnek, böcek ve daha birçok emoji yer alıyor.

Güncelleme 55 cinsiyet ve cilt tonunun yanı sıra örtülü ve smokinli kişi gibi cinsiyetli sürümlere alternatif olarak kullanılabilen yeni cinsiyet içeren emojileri de bünyesinde barındıyor. Şirket memoji’ler için yeni renkli yüz maskesi seçenekleri de sunuyor.

iOS 14.2 ile gelen yeni emoji’ler şu şekilde:

Gözyaşı ile gülen yüz, örtülü yüz, ninja, smokinli kişi, smokinli kadın, peçeli kişi, peçe adam, bebek besleyen kadın, bebek besleyen kişi, bebek besleyen erkek, mx. baba, sarılma insanlar, parmaklar, anatomik kalp, akciğerler, kara kedi, bizon, mamut, kunduz, kutup ayısı, dodo, fok, böcek, hamamböceği, sinek, solucan, yaban mersini, zeytin, biber, gözleme, fondü, kabarcık çay, saksı bitki, çaydanlık, pinata, sihirli değnek, yerleştirme bebek, dikiş iğnesi, ayna, pencere, piston, fare kapanı, kova, diş fırçası, tüy, kaya, ahşap, kulübe, kamyonet, paten, düğüm, sikke, bumerang, tornavida, marangozluk testere, kanca, merdiven, asansör, mezar taşı, afiş, transseksüel sembol, transseksüel bayrak

iOS 14.2 ile son kullanıcıların buluşmasına henüz biraz daha zaman var. iOS 14.2’nin 2021’den önce yayınlanması beklenmiyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar